Škoda ENYAQ iV

Škoda sāk gatavoties ENYAQ iV elektroauto ražošanai

Škoda ENYAQ iV solās būt pirmais elektroauto no MEB-platformas, kas tiks ražots ārpus Vācijas. Ar 500 km lielu autonomiju un jaudīgu ātro uzlādi, šis krosovers varētu būt ļoti pieprasīts.

Škoda izsakās, ka jaunā automašīna iezīmē novatorisku soli uz priekšu savā elektromobilitātes stratēģijā. ENYAQ iV ir balstīts uz Volkswagen grupas MEB modulāro elektrisko automašīnu platformu, un atkarībā no prasībām tam ir pieejami trīs akumulatora izmēri un pieci jaudas varianti.

ENYAQ iV ir izstrādāts ar jaunu piedziņas koncepciju, kas ir arī piemērota tālākiem braucieniem, ar lieliem attālumiem līdz 500 kilometriem WLTP ciklā un ātru uzlādi. Neskatoties uz automašīnas kompaktajiem izmēriem, Škoda ir spējuši nodrošināt iespaidīgu iekšējo telpu pasažieriem un bagāžai ir atvēlēti 585 l.

ENYAQ iV iezīmē jauna laikmeta sākumu ŠKODA, tas ir mūsu E-Mobilitātes kampaņas priekšvēstnesis. Ar tā palīdzību mēs padarām E-Mobilitāti vienkārši gudru, pateicoties lielajai autonomijai un īsajam uzlādes laikam. Tajā pašā laikā ENYAQ iV paceļ jauno augstumos ŠKODA raksturīgās īpašības, piemēram, izcilu iekšējo telpu, modernu dizainu un maksimālu funkcionalitāti. Mūsu pirmais pilnīgi elektriskais e-modelis, kura pamatā ir Volkswagen grupas modulārā elektrisko automašīnu [MEB] platforma, tiks ražots mūsu galvenajā rūpnīcā Mladá Boleslav, ŠKODA centrā. Tas ir svarīgs solis, lai nodrošinātu atrašanās vietas nākotni un saglabātu darba vietas reģionā.

ŠKODA AUTO izpilddirektors Bernhards Maijers

ENYAQ iV sērijveida ražošana sāksies šī gada beigās un tirgū tas nonāks 2021. gada sākumā. Tiks ražoti 1895 “Dibinātāja sērijas” modeļi, kas aprīkoti ar īpašām funkcijām un atšķirīgu izskatu, uzsverot uzņēmuma dibināšana pirms 125 gadiem.

  Pirmie iespaidi par Audi Q4 e-tron

Pamata variācija – Škoda ENYAQ iV 50 -, būs aprīkota 109 kW elektrisko motoru un ar 55 kWh (neto 52 kWh) akumulatoru, kas spēs veikt 340 km ar vienu uzlādi. Lai gan cenas vēl nav izziņotas, baumo, ka pamata variācija izmaksās 35’000 €. ENYAQ iV 80 piedāvās 500 km ar 150 kW motoru un 82 kWh (neto 77 kWh) akumulatoru. Visjaudīgākā versija – ENYAQ iV vRS -, kas spēs 0-100 km/h veikt 6.2 sekundēs un būs ar 180 km/h maksimālo ātrumu, būs aprīkota ar 225 kW motoru un 82 kWh bateriju, kas iespēs 460 km.

Līdz 80% ENYAQ iV spēs uzlādēties 40 minūtēs, izmantojot 125 kW līdzstrāvas uzlādes jaudu. No maiņstrāvas ENYAQ spēs paņemt līdz 11 kW lielai jaudai. Atkarībā no akumulatora lieluma, pilna uzlāde prasa sešas līdz astoņas stundas.

Pamata variācija būs aprīkota ar aizmugurējo piedziņu. Jaudīgākajās versijās priekšpusē ir otrs elektromotors, kas spēs vēl efektīvāk nodod griezes momentu uz ceļa. Savā jaudīgākajā variantā ENYAQ iV vajadzības gadījumā var pat vilkt kravas līdz 1’200 kg.

  • Cena: 35’000-49’000 € (nav apstiprināts)
  • Autonomija: 340-500 km (WLTP)
  • Akumulators: 52-77 kWh
  • Maiņstrāvas uzlāde: 7.2-11 kW (47-49 km/h)
  • Līdzstrāvas uzlāde: 50-125 kW (368-552 km/h)
  • Cena/autonomija: 81-102 €/km
  • Cena/akumulators: 530-673 €/kWh
  • Autonomija/kWh: 6.5 km/kWh (15.3 kWh/100 km)

Daudzveidīgās elektrisko automašīnu platformas iespējas ļauj mums piedāvāt perfektu ENYAQ iV visdažādākajām prasībām un lietojumiem. Tas ietver sākuma līmeņa versiju ģimenēm, kas piedāvā daudz vietas un funkcionalitātes, variantu tālsatiksmes autovadītājam, kuram galvenais ir lielā autonomija, un modeli klientam ar sportiskām ambīcijām, kurš vēlas maksimālu veiktspēju pat elektriskā krosoverā.

Kristiāns Strūbe, ŠKODA valdes loceklis tehniskās attīstības jautājumos

Zīmola stratēģijas ietvaros no 2019. gada līdz 2022. gada beigām paredzēts uzsākt vairāk nekā desmit elektrificētu (bateriju un hibrīdu) iV modeļu ieviešanu. Šobrīd atliek vien gaidīt, kad arī Latviju apveltīs VW e-up! čehu brālis – Citigo-e iV.

  Škoda elektriskā rallija mašīna ir debitējusi sacensībās
Škoda sāk gatavoties ENYAQ iV elektroauto ražošanai 7
Škoda sāk gatavoties ENYAQ iV elektroauto ražošanai 8
balsojumi
Raksta novērtējums