Tesla papildina Model Y klāstu ar 600 km versiju

0

Eiropā tagad ir pieejama Tesla Model Y ar pakaļpiedziņu, kas cenā ir lētāka par pilnpiedziņas versiju, bet piedāvā krietni lielāku autonomiju.

Tesla Model Y pie Supercharger

Tesla Model Y pie Supercharger (Ražotāja foto)

Eiropā tagad ir pieejama Tesla Model Y ar pakaļpiedziņu, kas ir lētāka par pilnpiedziņas versiju un piedāvā krietni lielāku autonomiju.

Pasaulē populārākā mašīna tikko saņēmusi vēl vienu variāciju Eiropā. Berlīnē ražotā Tesla Model Y Long Range RWD sola līdz 600km nobraukumu (WLTP ciklā), 14.9 kWh/100km patēriņu un 217 km/h maksimālo ātrumu.

Cenas ziņā atrodoties starp pieejamāko Model Y RWD (36 990 € bez PVN, 455 km WLTP ciklā) un Model Y AWD (42 990 € bez PVN, 533 km WLTP ciklā), Model Y LR RWD (39 990 € bez PVN) ir veidota tā, lai piedāvātu maksimālo 600 km (WLTP) attālumu par vēl pieejamāku cenu. Tā vienīgais motors kopā ar svaigāko Tesla akumulatoru arī ir ar labāko efektivitāti starp visiem Model Y – 14,9 kWh/100 km.

Tesla Model Y LR RWD cena
Tesla Model Y LR RWD cena (ekrānuzņēmums no tesla.com)

Jaunā versija palīdzēs Tesla, lai arī 2024. gadā Model Y būtu pasaulē pirktākā mašīna. Ņemot vērā to, ka Tesla visiem saviem modeļiem jau standartā ir ļoti labi aprīkota, nav pamata domāt, ka Model Y cīnīsies arī otro gadu būt vispirktākā mašīna.

Cik daudz ir 600 km un vai tie ir reālistiski?

Līdz Varšavas centram no Rīgas centra ir 665 km. Pieņemot, ka tomēr gribēsies pa ceļam paņemt pauzi dabisko vajadzību dēļ (8.5h ceļš bez apstājas, ja tic Google Maps), tad to varētu apvienot ar uzlādi jebkurā no pa ceļam esošajām uzlādes stacijām un būtībā bez speciāli uzlādei nepieciešamas pauzes veikt ceļu.

Cits jautājums ir par to, cik reālistiski ir šie kilometri. Ziemā man bija nepieciešams braukt uz ar Tesla Model Y RWD līdz Tallinai, kur uz savas ādas noskaidroju, ka patēriņš arī tad, ja ārā ir krietni zem 0°C, patēriņš ir diez gan uzticams. Ja WLTP sola 15.7 kWh/100 km vasarā un ziemā par spīti dažiem sniegputeņiem un apsnigušiem ceļiem mašīnai ir 18 kWh/100 km turpceļā un 16 kWh/100 km atpakaļceļā, tad vismaz Tesla var ticēt šim ierakstam statistikas ailē.

Tesla Model Y Long Range RWD:

 • Autonomija (WLTP): 600 km
 • Baterija: 75.0 kWh (78.1 kWh bruto)
 • Maksimālā ātrās (DC) uzlādes jauda: 250 kW
 • Vidējā ātrās uzlādes jauda (10-80%): 124 kW
 • Maksimālā lēnās uzlādes jauda (AC): 11 kW
 • Spraud un lādē (Plug&Charge): tikai Tesla Supercharger stacijās
 • Divvirzienu uzlāde (V2X): Nav atbalstīts
 • Bagāžnieka tilpums: 854 litri (2158 litri ar nolocītiem aizmugurējiem sēdekļiem)
 • Priekšējais bagāžnieks: 117 litri
 • Jumta kravnesība: 75 kg
 • Vilkšanas kravnesība: 750/1600 kg

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: