Toyota savu pirmo nopietno elektroauto parādīs Šanhajas autoizstādē

0

Toyota paziņojusi, ka savu vidējās klases simtprocentīgi elektrisko SUV demonstrēs drīzumā gaidāmajā Šanhajas starptautiskajā autoizstādē.

Toyota EV Šanhajas autoizstādē

Toyota EV Šanhajas autoizstādē

Toyota paziņojusi, ka savu vidējās klases simtprocentīgi elektrisko SUV demonstrēs drīzumā gaidāmajā Šanhajas starptautiskajā autoizstādē.

Pirmo reizi par šāda modeļa eksistenci Toyota paziņoja Kenshiki pasākumā Eiropā. SUV būs izgatavots uz Toyota jaunās e-TNGA platformas, kas solās būt daudzpusīga un pielāgojama dažādiem automobiļu veidiem.

Šī EV prezentācija Šanhajā vēlreiz liek akcentu uz to, kuriem tirgiem ir paredzēta Toyota nopietnāka elektrifikācija. Ķīna ir šobrīd visstraujāk augošais auto tirgus, kurā pie tam ir stingras prasības no autoražotājiem, lai tie piedāvātu bezizmešu tehnoloģijas. Jau iepriekš Toyota izpauda, ka Amerikai būs paredzēti vairāki EV krosoveri, un Japānai jau ir prezentēts pirmais EV, ko gan grūti nosaukt par automašīnu. Šobrīd nav skaidrs, vai Toyota kādu no šiem modeļiem vedīs uz Eiropu.

Vienīgais, kas ir zināms par šo Toyota elektroauto ir tas, ka tas būs izgatavots uz Toyota e-TNGA platformas. Līdzīgi kā VW MEB platforma, e-TNGA arhitektūras pamatprincips balstās uz to, ka pamatelementi paliek nemainīgi, savukārt citi atšķiras. Šāda pieeja pieļauj dažādas variācijas automobiļa platumā, garumā, riteņu bāzē un augstumā. Tāpat e-TNGA platforma spēj nodrošināt priekšējo, aizmugurējo vai visu riteņu piedziņu, kā arī dažādas kapacitātes akumulatoru un elektromotoru uzstādīšanu, lai pielāgotos dažādu veidu automobiļiem un lietotāju profiliem.

Pēc šī modeļa prezentācijas varēs saprast, cik nopietni Toyota uztver elektroauto. Viņiem vajadzētu nākt klajā ar labiem rādītājiem, jo vismaz Eiropā PSA grupa (tagad daļa no Stellantis grupas) māk labāk tirgot hibrīdus un Peugeot pat ir apņēmušies, ka visi piedāvātie modeļi būs kā minimums hibrīdi jau 2023. gadā.

Varam tikai cerēt, ka šis EV būs labāks par Lexus piedāvāto, jo tas jau liekas tehnoloģiski novecojis, lai gan vēl nav sasniedzis Latviju.

Šanhajas starptautiskā autoizstāde šogad norisināsies no 21. līdz 28. aprīlim, savukārt preses pārstāvjiem tā būs pieejama jau 19. un 20. aprīlī.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: