Vēja parks

Valdība uzdod “Latvenergo” un “Latvijas valsts meži” izveidot kopīgu vēja parku

Viens no pēdējā laika nozīmīgākajiem pavērsieniem Latvijā enerģētikas jomā ir Ministru Kabineta lēmums par lielmēroga vēja parku attīstību, apvienojot “Latvenergo” un Latvijas Valsts mežu resursus un jau šogad izveidojot kopuzņēmumu.

Ekonomikas ministrijas vadībā līdz aprīlim taps priekšlikumi par administratīvo šķēršļu novēršanu dažādu atjaunojamo enerģijas resursu projektu īstenošanai Latvijā. Kopuzņēmuma uzdevums būs līdz 2027. gadam veidot vēja elektrostacijas, tādējādi mazinot Latvijas atkarību no ārējiem enerģijas piegādātājiem.

Latvijas enerģētiskās neatkarības stiprināšanai ir būtiski īstenot liela mēroga stratēģiskus vēja parkus, kas kāpinātu vietējās ģenerācijas jaudas. Mums jāmazina atkarība no importētajiem energoresursiem un to var panākt, sekmējot atjaunīgo energoresursu plašāku izmantošanu. Tas mums ļautu  būtiski mazināt savu atkarību no importētās gāzes no Krievijas elektroenerģijas ražošanā. Liela mēroga stratēģiskie vēja parku projekti sniedz arī būtisku devumu elektroenerģijas cenas stabilizācijā, līdz ar to ilgtermiņā nodrošinot Latvijas sabiedrībai konkurētspējīgas  elektroenerģijas izmaksas.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs

Plānotais projekts neradīšot nekādu finansiālu slogu ne sabiedrībai, ne valsts budžetam. Projekts tikšot īstenots bez jebkādiem valsts atbalsta mehānismiem atbilstoši racionālam biznesa plānam, bet ne ar pārmērīgām atdeves prasībām.

Projekta mērķis ir gūt maksimālu labumu sabiedrībai, izmantojot sinerģiju no valstij piederošu divu stratēģisku kapitālsabiedrību aktīvu, resursu un kompetenču apvienošanas. Projekts nodrošinās būtiskas investīcijas Latvijas tautsaimniecībā, sekmēs apkārtējo reģionu ekonomisko aktivitāti, kā arī dos papildu ieguvumu vietējām pašvaldībām un iedzīvotāju kopienām. Šāda izmēra projekta atrašanās Latvijā veicinās arī ilgtermiņa pieprasījumu apkalpojošajām augsto tehnoloģiju nozarēm Latvijā

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs

Vides un dabas aizsardzības organizācijas sekos līdzi normatīvo aktu izstrādei, lai pārliecinātos, vai administratīvo šķēršļu novēršanas rezultātā netiek mainīti ietekmes uz vidi novērtējuma kritēriji un process, ziņo LDF.

  Latvijā drīzumā ieradīsies otrais Fiat elektriskais komercauto Scudo

Uzlādēts viedoklis

Nepietika ar to, ka vēja parki jau gadiem ir lētākais elektroenerģijas iegūšanas veids. Nepietika ar Grētas Tumbergas aktualizētajām asajām diskusijām. Nepietika ar privātajām iniciatīvām Latvijā, kuras vietējās aitas noblēja. Nepietika ar Covid-19 1., 2. un 3. vilni. Nepietika ar elektrības cenu krīzi. Tikai tagad, kad valdība ir iedzinusi Latvenergo stūrī, šis begemots sāks attīstīt ko jaunu Latvijā (Lietuvā jau gadu ir Latvenergo saules paneļu parks). NEKP 2030 ir ierakstīti precīzi cipari, cik lielām jaudām ir jābūt līdz 2030. gadam. Šis varētu būt viens no tiem punktiem, kuru patiesi no NEKP izpildīsim.

Valdība uzdod “Latvenergo” un “Latvijas valsts meži” izveidot kopīgu vēja parku 1
balsojumi
Raksta novērtējums