Viļņā atklāta jaudīgākā uzlādes stacija Baltijas valstīs

1

Pirmdien Lietuvas galvaspilsētas centrā tika atklāta 320 kW elektromobiļu uzlādes stacija, kura 3 minūšu laikā spēj uzlādēt nepieciešamo enerģiju priekš 100 km.

Ingitis ON 320 kW uzlādes stacijas atklāšana

Ingitis ON 320 kW uzlādes stacijas atklāšana

Pagājušajā nedēļā Lietuvas galvaspilsētas centrā tika atklāta 320 kW elektromobiļu uzlādes stacija, kura 3 minūšu laikā spēj uzlādēt nepieciešamo enerģiju priekš 100 km.

Toy_bZ4X_932x300_lat
Advertisement

Jaunās uzlādes stacijas operators “Ignitis ON” ziņo, ka elektroauto var uzlādēt nepieciešamo enerģijas daudzumu 100 km nobraukšanai 3 minūtēs. Atkarībā no elektromobiļa modeļa un daudziem citiem faktoriem, aptuveni 20 minūtēs var uzlādēt līdz 80% no akumulatora enerģiskās ietilpības. Tiesa, līdz šim tirgū ir maz elektromobiļu, kas var efektīvi izmantot pilnu šīs stacijas jaudu.

Līdz šim visjaudīgākā uzlādes stacija Baltijas valstīs ir bijusi Igaunijā uz pie šosejas, kas savieno Tallinu ar Tartu, ar 160 kW jaudu, kas enerģiju priekš 100 km spēj uzlādēt 5 minūšu laikā. Latvijā jaudīgākā uzlādes stacija ir ar 100 kW jaudu.

Jau šogad Baltijas jaudīgāko staciju statusu iegūs cita uzlādes stacija(-as), ko atklās Ionity. Patlaban notiek būvniecības darbi trīs 350 kW jaudas uzlādes stacijām netālu no Panevēžas, Kauņas un Križkalniem.

Jaunā uzlādes stacija vienlaikus ar diviem CHAdeMO un CCS uzlādes savienotājiem varēs uzlādēt divus elektromobiļus. Turklāt tā ir pirmā uzlādes stacija Baltijā, kurā var pilnvērtīgi lādēt arī elektromobiļus ar 800 V akumulatoru. Šobrīd ar tādu tehnoloģiju ir aprīkots tikai Porsche Taycan.

Izmantojot CHAdeMO spraudni, elektromobilis tiks uzlādēts ar 50 kW jaudu, bet izmantojot CCS būs pieejama maksimālā jauda – 320 kW. Tāpat kā Elektrum uzlādes stacijās Latvijā, Ignitis ON ziņo, ka jaunajā stacijā elektromobiļi tiks uzlādēti tikai ar zaļo elektrību, kas tiek ražota no vietējiem atjaunīgajiem enerģijas avotiem. Tāpēc tīkla īpašnieks uzsver, ka tajā uzlādētie elektromobiļi darbosies ar reālu nulles izmešu līmeni.

Ignitis ON pašlaik darbojas 186 uzlādes punkti 77 stacijās. Plānots, ka 2020. gadā. tīklam tiks pievienotas apmēram 30 jaunas uzlādes stacijas. Kopš atklāšanas pagājušā gada oktobrī, stacijās kopumā ir veikti 22 000 uzlādes sesiju.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Arnis ET
Arnis ET
Viesis
30/06/2020 09:18

Uzlādes operators, nemaldinot lietotājus, var garantēt tikai uzlādes stacijas kopējo maksimālo jaudu. Uzlādes ātrums atkarīgs no akumulatora stāvokļa – temperatūra un piepildījums. Nobraucamais attālums, ko var sasniegt ar uzlādi 1 min., ir atkarīgs arī no elektromobiļa konstruktīvās maksimālās uzlādes jaudas, kā arī sasniedzamā nobraukuma kWh/km.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: