Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Ingitis ON 320 kW uzlādes stacijas atklāšana

Viļņā atklāta jaudīgākā uzlādes stacija Baltijas valstīs

2020. gada 29. jūnijs

Pagājušajā nedēļā Lietuvas galvaspilsētas centrā tika atklāta 320 kW elektromobiļu uzlādes stacija, kura 3 minūšu laikā spēj uzlādēt nepieciešamo enerģiju priekš 100 km.

Jaunās uzlādes stacijas operators “Ignitis ON” ziņo, ka elektroauto var uzlādēt nepieciešamo enerģijas daudzumu 100 km nobraukšanai 3 minūtēs. Atkarībā no elektromobiļa modeļa un daudziem citiem faktoriem, aptuveni 20 minūtēs var uzlādēt līdz 80% no akumulatora enerģiskās ietilpības. Tiesa, līdz šim tirgū ir maz elektromobiļu, kas var efektīvi izmantot pilnu šīs stacijas jaudu.

Līdz šim visjaudīgākā uzlādes stacija Baltijas valstīs ir bijusi Igaunijā uz pie šosejas, kas savieno Tallinu ar Tartu, ar 160 kW jaudu, kas enerģiju priekš 100 km spēj uzlādēt 5 minūšu laikā. Latvijā jaudīgākā uzlādes stacija ir ar 100 kW jaudu.

Jau šogad Baltijas jaudīgāko staciju statusu iegūs cita uzlādes stacija(-as), ko atklās Ionity. Patlaban notiek būvniecības darbi trīs 350 kW jaudas uzlādes stacijām netālu no Panevēžas, Kauņas un Križkalniem.

Jaunā uzlādes stacija vienlaikus ar diviem CHAdeMO un CCS uzlādes savienotājiem varēs uzlādēt divus elektromobiļus. Turklāt tā ir pirmā uzlādes stacija Baltijā, kurā var pilnvērtīgi lādēt arī elektromobiļus ar 800 V akumulatoru. Šobrīd ar tādu tehnoloģiju ir aprīkots tikai Porsche Taycan.

Izmantojot CHAdeMO spraudni, elektromobilis tiks uzlādēts ar 50 kW jaudu, bet izmantojot CCS būs pieejama maksimālā jauda – 320 kW. Tāpat kā Elektrum uzlādes stacijās Latvijā, Ignitis ON ziņo, ka jaunajā stacijā elektromobiļi tiks uzlādēti tikai ar zaļo elektrību, kas tiek ražota no vietējiem atjaunīgajiem enerģijas avotiem. Tāpēc tīkla īpašnieks uzsver, ka tajā uzlādētie elektromobiļi darbosies ar reālu nulles izmešu līmeni.

Ignitis ON pašlaik darbojas 186 uzlādes punkti 77 stacijās. Plānots, ka 2020. gadā. tīklam tiks pievienotas apmēram 30 jaunas uzlādes stacijas. Kopš atklāšanas pagājušā gada oktobrī, stacijās kopumā ir veikti 22 000 uzlādes sesiju.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Viļņā atklāta jaudīgākā uzlādes stacija Baltijas valstīs 6
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 KOMENTĀRS
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: