Volkswagen ID.3

Tie, kas pārsēžas uz elektroauto, citus variantus vairs neizskata

Jauna elektroauto īpašnieku aptauja Lielbritānijā liecina, ka mazāk kā 1% no elektroauto īpašniekiem vēlētos pārsēsties uz iekšdedzes mašīnu. Bateriju elektroauto uzrāda augstāku apmierinātību kā lādējamie hibrīdi.

2000 elektroauto (EV) īpašnieki Lielbritānijā atbildēja uz aptauju, ko veica lokālais uzlādes pakalpojumu sniedzējs Zap-Map. Lielākā daļa no aptaujātajiem neatgriezīsies pie benzīna vai dīzeļdzinējiem.

Rezultāti ir spēcīgs pierādījums būtiskai patērētāju attieksmes maiņai par labu videi draudzīgām automašīnām. Aptaujā, kas tika veikta 2020. gada novembrī un kurā piedalījās vairāk nekā 2000 respondentu, 91% teica “nē, paldies”, lai aizvietotu EV ar benzīna vai dīzeļdzinēja transportlīdzekli, un mazāk nekā 1% vēlējās atgriezties pie fosilās automašīnas, bet 8% teica, ka iespējams to apsvērtu.

Starp aptaujātajiem apmierinātība ar bateriju elektriskajiem transportlīdzekļiem (BEV) ieguva labāku apmierinātības novērtējumu par lādējamajiem hibrīdiem (PHEV).

Lielākā daļa respondentu (73%) bija cilvēki, kam šis bija pirmais EV viņu mūžā, un 52% ir to iegādājušies pēdējā gada laikā. Īpašnieku apmierinātība bija ievērojami augstāka gan ar BEV, gan ar PHEV. EV vadītāju apmierinātības rādītājs bija 91 no 100 (BEV 92, PHEV 84), salīdzinot ar 72 starp īpašniekiem ar benzīna vai dīzeļa auto.

  Gatavība pirkt elektroauto aug - tuvāko desmit gadu laikā jau puse iedzīvotāju plāno braukt ar elektroauto

Starp BEV transportlīdzekļiem VW ID.3 sasniedza 100% apmierinātības reitingu, kam sekoja Tesla Model 3 un Kia e-Niro ar 96%.

Mūsu jaunākā aptauja parāda spēcīgu un noturīgu trendu pārejai uz tīrām automašīnām. Pierādījumi par labu elektriskajiem transportlīdzekļiem kļūst arvien pārliecinošāki ar katru mūsu apsekojumu, pat tik satraucošā gadā kā 2020. gads.

Melnānija Šuflebothama, Zap-Map līdzdibinātāja

Apvienotajā Karalistē 2020. gads ir bijis spēcīgs elektrisko transportlīdzekļu gads ar pārdošanas apjoma pieaugumu, savukārt plašākā automobiļu tirgū vērojams kritums. Rezultātā elektrisko transportlīdzekļu tirgus daļa ir vairāk nekā trīskāršojusies līdz 9,7% no visu jauno automašīnu pārdošanas apjoma valstī.

Savu pieredzi ar elektroauto droši izpaud zemāk komentāru sadaļā.
Dalies ar pieredzix
Tie, kas pārsēžas uz elektroauto, citus variantus vairs neizskata 1
Tie, kas pārsēžas uz elektroauto, citus variantus vairs neizskata 2
3 4 balsojumi
Raksta novērtējums