Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Vilciena stacija

Klimata sapulce Nr.3: Klimats un transports

2019. gada 14. augusts

Gatavojoties 20. septembra klimata gājienam, kopā ar Fridays for Future Latvia jaunatnes organizācija Protests organizē jau 3. Klimata sapulci. Runās Zane Pūpola (vides un klimata speciāliste) un Armands Būmanis no Pilsēta Cilvēkiem.

Vai klimats un transports ir spējīgi līdzās pastāvēt? Pārvietošanās veidu maiņa ir radījusi būtisku ietekmi uz klimata krīzi, un transporta sektors ir viens no lielākajiem CO2 avotiem (Stratēģija Latvijas oglekļa mazietilpīgai attīstībai līdz 2050. gadam). Transporta nozare ir vienīgā ES, kurā kopš 1990. gada nav būtiski samazinājies siltumnīcefekta emisiju apjoms. Eiropas Vides aģentūras aprēķini liecina, ka transporta nozarē tieši autotransports rada lielāko daļu izmešu (72,9% 2016. gadā). Tas rada ap 20% no visām ES siltumnīcefekta gāzu emisijām.

Par to, kā klimats un transports tiek adresēts Eiropas Savienības un nacionāla līmeņa politikas plānošanas dokumentos, kā moderna pilsētas dzīve samazina CO2 izmešus un kādas ir kopējās transporta tendences diskutēs Armands Būmanis (Pilsēta cilvēkiem) un Zane Pūpola, vides un klimata jautājumu speciāliste.

Pasākums norisināsies 15. augustā plkst. 18:00 Čē. To rīko jaunatnes organizācija Protests sadarbībā ar Fridays for Future Latvia.

Vairāk par pasākumu šeit.

Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Klimata sapulce Nr.3: Klimats un transports 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no