Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Dūmi debesīs

Oslo apņemas samazināt emisijas par 95% līdz 2030. gadam

2019. gada 15. augusts

11 gadu laikā Norvēģijas galvaspilsēta plāno panākt 95% samazinājumu ar CO2 saistītajām emisijām. Šāds plāns ietver ne tikai pāriešanu uz bezizmešu transportu, bet arī mainīt transporta sistēmas uzsvaru.

Samazinājumu par 95% tiek plānots īstenot salīdzinājumā ar emisijām 2009. gadā, līdz kuram sniedzas Norvēģijas Vides aģentūras datubāzes informācija par pašvaldību emisijām.

Šī ir visambiciozākā klimata stratēģija jebkurai lielpilsētai pasaulē. Kopā ar Oslo iedzīvotājiem un ekonomikas ietekmētājiem gribam nākamos 11 gadus strādāt, lai likvidētu atlikušos siltumnīcas efekta izraisošo gāzu emisiju avotus šajā pilsētā.

Oslo mērs Raimonds Johansens

Viens no pasākumiem, kas tiek plānoti šī mērķa sasniegšanai, ir panākt, lai visas automašīnas Oslo būtu bezizmešu, lai gan pašvaldība vēl nevēlas aizliegt benzīna un dīzeļa automašīnu lietošanu.

Oslo, kas šogad ir Eiropas Zaļā galvaspilsēta, grib samazināt automobiļu satiksmi par vienu trešdaļu salīdzinājumā ar 2015. gadu, uzsverot sabiedriskā transporta, veloceliņu un gājēju ietvju nozīmi.

Norvēģija, kas ir lielākā naftas ieguvējvalsts Rietumeiropā, jau ir pirmajā vietā pasaulē pēc elektromobiļu skaita uz vienu iedzīvotāju. Norvēģija arī ir izvirzījusi mērķi panākt, lai no 2025. gada visi jaunie šajā valstī pārdotie automobiļi būtu bez emisijām.

Avots: france24

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Oslo apņemas samazināt emisijas par 95% līdz 2030. gadam 1

2
Komentāri

avatar
2 Komentāru pavediens
0 Pavediena atbildes
2 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
2 Komentāru autori
mshСергей Шилько Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
msh
Viesis
msh

Diez cik lielu daļu no oslo iedzīvotājiem šie ir paredzējuši izdzīt vai nogalināt lai ierakstītos tajos 95%? CIlvēki tak arī izdala ļauno oglekļa dioksīdu….

Сергей Шилько
Biedrs

Labs piemērs citām pilsētām.