Dūmi debesīs

Oslo apņemas samazināt emisijas par 95% līdz 2030. gadam

11 gadu laikā Norvēģijas galvaspilsēta plāno panākt 95% samazinājumu ar CO2 saistītajām emisijām. Šāds plāns ietver ne tikai pāriešanu uz bezizmešu transportu, bet arī mainīt transporta sistēmas uzsvaru.

Samazinājumu par 95% tiek plānots īstenot salīdzinājumā ar emisijām 2009. gadā, līdz kuram sniedzas Norvēģijas Vides aģentūras datubāzes informācija par pašvaldību emisijām.

Šī ir visambiciozākā klimata stratēģija jebkurai lielpilsētai pasaulē. Kopā ar Oslo iedzīvotājiem un ekonomikas ietekmētājiem gribam nākamos 11 gadus strādāt, lai likvidētu atlikušos siltumnīcas efekta izraisošo gāzu emisiju avotus šajā pilsētā.

Oslo mērs Raimonds Johansens

Viens no pasākumiem, kas tiek plānoti šī mērķa sasniegšanai, ir panākt, lai visas automašīnas Oslo būtu bezizmešu, lai gan pašvaldība vēl nevēlas aizliegt benzīna un dīzeļa automašīnu lietošanu.

Oslo, kas šogad ir Eiropas Zaļā galvaspilsēta, grib samazināt automobiļu satiksmi par vienu trešdaļu salīdzinājumā ar 2015. gadu, uzsverot sabiedriskā transporta, veloceliņu un gājēju ietvju nozīmi.

Norvēģija, kas ir lielākā naftas ieguvējvalsts Rietumeiropā, jau ir pirmajā vietā pasaulē pēc elektromobiļu skaita uz vienu iedzīvotāju. Norvēģija arī ir izvirzījusi mērķi panākt, lai no 2025. gada visi jaunie šajā valstī pārdotie automobiļi būtu bez emisijām.

  Patiesība par elektroauto: kas jāzina pirms iegādes

Avots: france24

Oslo apņemas samazināt emisijas par 95% līdz 2030. gadam 1
Oslo apņemas samazināt emisijas par 95% līdz 2030. gadam 2
balsojumi
Raksta novērtējums