Fiat 500e

Fiat 500 “la Prima” – pilsētas elektroauto ar šiku

Fiat 500 ir tipiska pilsētas automašīna, kas pirmo reizi tika prezentēta 1957. gadā. Šogad tai ir pieejama pilnīgi elektriskā versija, kuru ražotājs slavē.

Kad 2007. gadā Fiat sāka ražot pirmos elektrificētos 500, tie bija paredzēti tikai Kalifornijai un tā laika koncerna vadītājs teica, lai cilvēki to nepērk. 13 gadus vēlāk, nomainoties vadībai, ir mainījusies attieksme. Ar 3. paaudzes Fiat 500 “la Prima” tiek liktas cerības, ka šī mašīna palīdzēs cīņā ar klimata krīzi un atjaunos FCA grupas slavu.

No ārpuses tas diži neatšķiras no iepriekšējās paaudzes, bet ir pāris nianses, kuras iekrīt acīs. Pirmkārt, tas ir nedaudz lielāks – 6 cm augstāks un 6 cm platāks, lai visiem 4 cilvēkiem būtu nedaudz ērtāk. Otrkārt, apaļās gaismas ir viegli modificētas un vairs nav viens vesels. Treškārt, Fiat emblēmas vietā ir 500 emblēma, kas ir redzama arī sānos un aizmugurē ar stilizētu “e” pēdējās “0” vietā. Iekšpusē ir lielākas izmaiņas, jo ir vairāk piedomāts par vietām, kur glabāt mantas gan priekšā, gan aizmugurē sēdošajiem. Sēdekļu apdare ir pieejama no viltotās ādas vai no pārstrādātas plastmasas.

  Fiat būs tikai elektrisks šīs desmitgades beigās

Ar 320 km (WLTP) autonomiju un 87 kW motoru (0-50 km/h 3.1 sekundē), šis spēs vairāk kā apmierināt pilsētas vajadzības. Arī ar uzlādes iespējām itāļi nav skopojušies un piedāvā 85 kW līdzstrāvas un 7.4 kW maiņstrāvas iespējas. Fiat 500e būs pieejama viena pedāļa braukšana un 2. līmeņa autonomās braukšanas spējas. Nemaz nerunājot par kabrioleta opciju.

  • Cena: 37’900
  • Autonomija: 320 km
  • Akumulators: 42 kWh
  • Motora jauda: 87 kW
  • Maiņstrāvas (lēnā) uzlādes jauda: 7.4 kW (Type 2)
  • Līdzstrāvas (ātrā) uzlādes jauda: 85 kW (CCS)
  • Cena/autonomija: 118 €/km
  • Cena/kWh: 902 €/kWh
  • Autonomija/kWh: 7.61 km/kWh (13.12 kWh/100 km)

Lai izceltu jauno Fiat 500e, ko Fiat-Chrysler sauc par pirmo pilnīgi elektrisko automašīnu, jo jaunā paaudze būs pieejama tikai elektrificētās versijās (pieejams arī hibrīda versijā), nozīmīgumu, ir radītas trīs specversijas no itāļu dizaina brendiem – Armani, Bvlgari and Kartell. Kā arī piesaistīts Holivudas aktieris un vides aktīvists Leonardo di Kaprio.

  Galvenās atziņas no Stellantis EV day 2021

Pirmās versijas jau ir iespējams rezervēt, ieguldot 500€ depozītu un gala cena ir 37’900 €. Latvijas izplatītāju mājaslapā vairāk par bildīti gan neatrast. Komplektācijā līdzi nāk mājas uzlādes stacija no Engie EPS. Salīdzinot ar Renault Twingo, tas 2-3 dārgāks, bet piedāvā ievērojami lielāku autonomiju un līdzstrāvas uzlādi. Tomēr šajā cenu kategorijā ir arī BMW i3, VW ID.3 un Hyundai Kona. Honda e un Mini Electric ir lētākas alternatīvas, bet ar mazāku autonomiju.

TAGS:

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Fiat 500 "la Prima" - pilsētas elektroauto ar šiku 12
balsojumi
Raksta novērtējums