Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Tesla Model Y mākslinieka interpretācija

Ko sagaidīt no Tesla Model Y?

2019. gada 12. marts

Vairs tikai 2 dienas palikušas līdz lielākajam šī gada elektromobiļu pasākumam. Šajā rakstā varēs izlasīt, ko no tā var sagaidīt.

Viss, kas līdz šim ir kaut cik oficiāli zināms par Tesla Model Y ir no Īlona Maska ierakstiem Twitter platformā, bet ir vairākas ļoti ticamas baumas.

Oficiāli zināmais

Model Y būs taisīts uz Model 3 bāzes. Tādā veidā tiks optimizēti izdevumi un var sagaidīt, ka Model Y maksās ap 40’000 €, kad lētākā versija nonāks Eiropā. Šis krosovers būs par 10% lielāks, maksās par 10% vairāk un piedāvās nedaudz mazāku (-10% ?) autonomiju.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

To visdrīzāk ražos Gigafactory 1, tas dalīs 75% daļas ar Model 3 un tam nebūs vanaga spārnu durvis. Pilna ražošanas jauda tiks sasniegta 2020. gadā.

Baumas

Iepriekš izskanēja baumas, ka Model Y būs ar trīs sēdvietu rindām, kā tas ir iespējams priekš Model X, bet ņemot vērā to, ka tas ir bāzēts uz Model 3, tas liekas maz ticams.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Lētākais variants spēs veikt 320 km starp uzlādēm un dārgākais 440 km. Pilna braukšanas autonomija un Supercharger V3 (250 kW) saderība, ļoti iespējams, jau būs iekļauta standartā.

No Model 3 tiks mantoti durvju rokturi, skārienjutīgais ekrāns, ventilācijas sistēma un panorāmas priekšējais vējstikls.

Līdz Eiropai tas visdrīzāk nonāks tikai 2021. gada beigās un Latvijā varētu pirmos šos brīnumus redzēt 2022. gadā.

Visi kļūdījās par Tesla

Kārlis Mendziņš

Atrasts pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Ko sagaidīt no Tesla Model Y? 1
  • 6
    Shares

2
Komentāri

avatar
1 Komentāru pavediens
1 Pavediena atbildes
0 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
2 Komentāru autori
Kārlis MendziņšIkars Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
Ikars
Viesis
Ikars

Nu re, tomēr būs pieejamas arī 3 rindas ar 7 sēdvietām