Tesla Model Y

Tesla Model Y

Pagājušajā nedēļā Tesla izsūtīja ielūgumus uz Model Y prezentācijas pasākumu. To varēs apskatīt tajā pašā vietā, kur prezentēja Model 3, un tagad Tesla piedāvājumu klāsts būs S3XY.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Klāt pie ielūgumiem uz pasākumu 14. martā (starptautiskajā π () jeb pīrāgu dienā) bija pievienota jauna Model Y bilde. To varēs vērot daži izredzētie klātienē un visi pārējie tiešraidē 8 PM pēc vietējā laika jeb 5 AM pēc Latvijas laika. Pieteikties uz tiešraidi var šeit.

Pievienotā bilde ļauj noprast, ka Model Y tiešām būs līdzīgs Model 3 ar līdzīgiem priekšējiem gabarītiem un plato, stabilo stāju. Tiek gaidīts, ka šis modelis sekos jau Model X iemītajā takā. Model X ir krosovera Model S versija ir dažām atšķirīgām pazīmēm. Tā kā Model Y ir paredzēts cenas ziņā būt daudz lētāks par Model X, tad “vanaga spārnu” durvis diez vai redzēsim.

Tesla Model X
Tesla Model X. Avots: tesla.com

Īlons Masks, Tesla galvenais izpilddirektors, ir teicis sev ierastajā veidā Twitter platformā, ka Model Y būs aptuveni 76% daļu, kuras ir Model 3. Visinteresantāk ir uzzināt, kas netiks dalīts. Skaidrs ir tas, ka durvis nebūs tieši tādas, kādas ir Model 3, jo krosoveram ir nepieciešamība pēc augstākām durvīm. Ja zini vēl kādas atšķirības, ieraksti tās komentāros!

Kādā citā Twitter čiepstienā Īlons izteicās, ka elektronika tiks pilnībā pārtaisīta pateicoties lokanajām elektronikas platēm. Model S kopējais vadu garums bija aptuveni 3 km, Model 3 šo garumu samazināja uz pusi – 1.5 km, bet Model Y potenciāli būs tikai 100 m.

Sprādziens autoindustrijai

Ir pamats domāt, ka EVolūcijas, lai neteiktu rEVolūcijas, tiešraidi internetā vēros miljoniem cilvēku, starp kuriem būs daudzi autoražotāji, kas plēsīs matus nesaprašanā, kāpēc pēc viņu produktiem nestāv rindā simtiem tūkstošu cilvēku vēl pirms ir iespēja izmēģināt tos. Ņemot vērā Model 3 pieprasījumu, var sagaidīt, ka Model Y pirmajās dienās iegūs 500’000 rezervāciju, kas katra nozīmētu 1’000 ASV dolāru lielu depozītu.

 

“Tesla misija ir paātrināt pasaules pāreju uz ilgtspējīgu enerģijas izmantošanu.” Avots: tesla.com

Daži analītiķi saka, ka Tesla sev iešāva kājā ar tik drīzu jauna modeļa prezentāciju, jo Model 3 pieprasījums varētu ciest tādējādi. Tomēr Tesla dara pēc saviem ieskatiem un savas misijas ietvaros turpina realizēt plānu, ko publikai paziņoja pirms vairākiem mēnešiem. Ar šo modeli Tesla piedāvājumu klāsts sastāvēs no Model S, Model X, Model 3 un Model Y. Sakārtojot modeļu klāstu nejaušā secībā, veidojas burtu salikums S3XY. Un kāds vēl teica, ka elektromobiļi nav seksīgi.

Ņemot vērā, ka Latvijā uz 2019. gada 1. janvāri Tesla sastādīja 5% no reģistrētajiem elektromobiļiem, var sagaidīt, ka pēc 3 gadiem, kad Model Y būs pieejams Eiropā, Latvijā noteikti būs vismaz viens šis elektromobilis.

Lai noskaidrotu, kā izskatās Model Y bez ēnojuma, noskaties zemāk esošo video. Tesla nav zaudējusi humora izjūtu.

Avots: cleantechnica.com

Kādus elektromobiļus sagaidīt 2019. gadā?

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: