Tesla Model Y

Tesla kļūs seksīga 14. martā

Pagājušajā nedēļā Tesla izsūtīja ielūgumus uz Model Y prezentācijas pasākumu. To varēs apskatīt tajā pašā vietā, kur prezentēja Model 3, un tagad Tesla piedāvājumu klāsts būs S3XY.

Klāt pie ielūgumiem uz pasākumu 14. martā (starptautiskajā π () jeb pīrāgu dienā) bija pievienota jauna Model Y bilde. To varēs vērot daži izredzētie klātienē un visi pārējie tiešraidē 8 PM pēc vietējā laika jeb 5 AM pēc Latvijas laika. Pieteikties uz tiešraidi var šeit.

Pievienotā bilde ļauj noprast, ka Model Y tiešām būs līdzīgs Model 3 ar līdzīgiem priekšējiem gabarītiem un plato, stabilo stāju. Tiek gaidīts, ka šis modelis sekos jau Model X iemītajā takā. Model X ir krosovera Model S versija ir dažām atšķirīgām pazīmēm. Tā kā Model Y ir paredzēts cenas ziņā būt daudz lētāks par Model X, tad “vanaga spārnu” durvis diez vai redzēsim.

Tesla Model X
Tesla Model X. Avots: tesla.com

Īlons Masks, Tesla galvenais izpilddirektors, ir teicis sev ierastajā veidā Twitter platformā, ka Model Y būs aptuveni 76% daļu, kuras ir Model 3. Visinteresantāk ir uzzināt, kas netiks dalīts. Skaidrs ir tas, ka durvis nebūs tieši tādas, kādas ir Model 3, jo krosoveram ir nepieciešamība pēc augstākām durvīm. Ja zini vēl kādas atšķirības, ieraksti tās komentāros!

  Masks apstiprina, ka Tesla uzlādes stacijas būs pieejamas citiem elektroauto

Kādā citā Twitter čiepstienā Īlons izteicās, ka elektronika tiks pilnībā pārtaisīta pateicoties lokanajām elektronikas platēm. Model S kopējais vadu garums bija aptuveni 3 km, Model 3 šo garumu samazināja uz pusi – 1.5 km, bet Model Y potenciāli būs tikai 100 m.

Sprādziens autoindustrijai

Ir pamats domāt, ka EVolūcijas, lai neteiktu rEVolūcijas, tiešraidi internetā vēros miljoniem cilvēku, starp kuriem būs daudzi autoražotāji, kas plēsīs matus nesaprašanā, kāpēc pēc viņu produktiem nestāv rindā simtiem tūkstošu cilvēku vēl pirms ir iespēja izmēģināt tos. Ņemot vērā Model 3 pieprasījumu, var sagaidīt, ka Model Y pirmajās dienās iegūs 500’000 rezervāciju, kas katra nozīmētu 1’000 ASV dolāru lielu depozītu.

 

“Tesla misija ir paātrināt pasaules pāreju uz ilgtspējīgu enerģijas izmantošanu.” Avots: tesla.com

Daži analītiķi saka, ka Tesla sev iešāva kājā ar tik drīzu jauna modeļa prezentāciju, jo Model 3 pieprasījums varētu ciest tādējādi. Tomēr Tesla dara pēc saviem ieskatiem un savas misijas ietvaros turpina realizēt plānu, ko publikai paziņoja pirms vairākiem mēnešiem. Ar šo modeli Tesla piedāvājumu klāsts sastāvēs no Model S, Model X, Model 3 un Model Y. Sakārtojot modeļu klāstu nejaušā secībā, veidojas burtu salikums S3XY. Un kāds vēl teica, ka elektromobiļi nav seksīgi.

  Tesla pieņem Eiropas pasūtījumus Model Y

Ņemot vērā, ka Latvijā uz 2019. gada 1. janvāri Tesla sastādīja 5% no reģistrētajiem elektromobiļiem, var sagaidīt, ka pēc 3 gadiem, kad Model Y būs pieejams Eiropā, Latvijā noteikti būs vismaz viens šis elektromobilis.

Lai noskaidrotu, kā izskatās Model Y bez ēnojuma, noskaties zemāk esošo video. Tesla nav zaudējusi humora izjūtu.

Avots: cleantechnica.com

https://uzladets.lv/kadus-elektromobilus-sagaidit-2019-gada/

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Tesla kļūs seksīga 14. martā 1
balsojumi
Raksta novērtējums