Tesla Model 3

Tesla Model 3. Avots: tesla.com

Vēl tikai pirms pāris dienās Īlons Masks savā Twitter profilā ierakstīja, ka ir gaidāmi jaunumi no Tesla. Twitter platforma tika apgāzta.

Ar 3 ierakstiem Twitter Īlons Masks dienas laikā panāca aptuveni 14’000 komentārus un aptuveni 200’000 “sirsniņas”. Sākās visādas spekulācijas par to, kas varētu būt tās ziņas. Daži gaidīja Model Y izziņošanas datumu, citi Semi jaunumus vai pat tirgus spekulācijas.

Tomēr paziņojums nāca ar ziņām par fizisko veikalu slēgšanu un standarta (lētākā) Model 3 modeļa izziņošanu.

Tesla veikals Austrālijā
Tesla veikals Austrālijā. Avots: insideevs.com

Veikalu slēgšana

Uzņēmums paziņoja, ka turpmāk tiks slēgta lielākā daļa fizisko veikalu, atstājot tikai visizdevīgākos. Šī pasākuma mērķis ir samazināt izmaksas ASV tiesību īpatnību dēļ. Tesla pirmsākumos nebija tirgotāju pārdošanas modeļa, bet atsevišķos štatos ir aizliegts pārdot automašīnas klientam bez dīlera. Uzņēmums bija spiests atvērt veikalus vairākās lokācijās, kuros varēja aplūkot un izmēģināt elektromobiļus, bet nopirkt tos tajos nevarēja. Šie konceptveikali kalpoja kā “vitrīna” uzņēmuma piedāvājumam.

Pārejai uz pārdošanu tiešsaistē Tesla paredz daudzus atjauninājumus apkalpošanā. Jau šobrīd ASV var nopirkt kādu no piedāvātajiem elektromobiļiem caur telefonu vien minūtes laikā. Tesla plāno šo pakalpojumu piedāvāt arī visā pārējā pasaulē. Mašīnas atgriešanas process ir padarīts ātrāks un ērtāks. Tagad varēs nopirkt Tesla elektromobili, nobraukt vairākus simtus kilometrus un atgriezt to bez papildus maksas.

Slēdzot fiziskos veikalus un uzlabojot tiešsaistes veikalu pieredzi, Tesla paredz 6% ekonomiskos ieguvumus katrai pārdotajai mašīnai. Tādā veidā standarta Model 3 ir pieejams ātrāk kā paredzēts. Tie fiziskie veikali, kas paliks pēc pārējo slēgšanas, kalpos kā “galerijas” un informācijas centri.

Jāatzīst, ka Latvijas situāciju veikalu slēgšana neietekmēs – Latvijā un arī pat ne Baltijā joprojām nav ne Tesla veikalu, ne Tesla servisu.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Standarta Model 3

Svarīgākās ziņas skar Model 3. Jau tagad ASV dzīvojošie var pasūtīt sev standarta Model 3. Šis modelis piedāvās 350 km lielu autonomiju, 0 – 100 km/h 5.8 sekundēs un no pārējiem modeļiem atšķirsies ar mazāku jaudu, vienkāršāku interjeru, auduma sēdekļiem, mehānisko stūres un sēdekļu regulāciju, mazāk jaudīgu audio sistēmu un vienkāršāku navigācijas sistēmu. Par papildu samaksu autonomiju var palielināt līdz 385 km un iegūt labāku interjeru un veiktspēju (0 – 100 km/h 5.5 sekundēs). Piemaksājot 6%, var iegūt par 9% lielāku autonomiju.

Model 3 konfigurācija
Model 3 konfigurācija

Piegādes laiks abām versijām ir 3-4 nedēļas. Eiropā tam vajadzētu būt pieejamam pēc 3-6 mēnešiem. Iespējams, pat ātrāk kā Hyundai Kona.

Visi Model 3 varianti iegūs atjauninājumu, kas palielinās autonomiju pat par 9% un maksimālo ātrumu līdz 261 km/h. Šis atjauninājums attiecas arī uz tiem, kas jau ir iegādājušies Model 3.

Preses relīzes noslēgumā uzņēmums paziņo:

“Tesla ir apņēmušies taisīt ne tikai vislabākos elektromobiļus, bet vislābākās automašīnas. Punkts. Mūsu produkti ir iemesls, kāpēc mēs turpinām ieņemt 1. vietu Consumer Reports īpašnieku aptaujās kopš Tesla tika iekļauta šajā sarakstā 2013. gadā.”

Beidzot kāds Tesla cienīgs konkurents – Polestar 2

 

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: