Dacia Spring Electric

Pirmie iespaidi par Dacia Spring Electric

Dacia sola elektroauto padarīt pieejamākus, piedāvājot finansiāli izdevīgāko risinājumu. Vai Dacia Spring Electric salīdzinoši zemā cena liks daudziem pārsēsties uz elektroauto?

Nav noslēpums, ka Dacia ir lētais Renault gals. Un Renault neskaitās dārgais gals. Tomēr Dacia ir izpelnījušies savu vietu Eiropas tirgū, piedāvājot mūsdienīgas mašīnas par zemāku cenu. Protams, tās ir ar zināmiem kompromisu risinājumiem, bet tas netraucē tiem, kam vajag vienkāršu transportlīdzekli, kas nogādās no punkta A uz punktu B.

Man tika dotas 30 minūtes ar Dacia Spring Electric, kuras bija jādala kopā ar dīlera pārstāvi. Tas nozīmē, ka pilnvērtīgs apskats sekos. Kad? Teica, ka septembrī būs ļauts. Šobrīd ražotājs ir noteicis, ka apskatus nedrīkst veikt. Zemāk atradīsiet īsu apkopojumu par to, kādi ir pirmie iespaidi par lētāko Eiropas elektroauto. Dartz Freze Nikrob EV gan ir teju divreiz lētāks.

Izmērs

Mani nebūt nepārsteidza Dacia Spring Electric izmērs, jo es pirms 3 gadiem redzēju tā oriģināla – Renault K-ZE – prezentāciju, kur tam blakus stāvēja tā laika Renault-Nissan alianses vadītājs Karloss Gosns, kas ir ļoti maza auguma. Saprotami, ka daudzi bija samulsuši, kad saprata, ka tā mašīna ir maza. Renault Zoe tai blakus izskatās liela.

Dacia Spring Electric blakus Renault Zoe
Dacia Spring Electric blakus Renault Zoe

Nav noslēpums, ka man patīk mazās automašīnas. Tas ir tamdēļ, ka tās ir daudz praktiskākas ikdienā. Nereti tajās pie stūres ir vairāk vietas kā lielākās automašīnās un ar tām ir jautrāk braukt pa pilsētu. Domāju, ka man piekritīs gan tie, kas brauc ar Citroen C-Zero, VW e-up!, BMW i3 vai MINI Cooper SE, gan tie, kas izvēlas elektroauto koplietošanā.

  Renault Zoe tiks aizstāta ar Renault 5

Interjers

Arī Dacia Spring Electric nav izņēmums. Apsēžoties pie stūres uzreiz var saprast, ka mans 1.80m lielais augums nebūt nav tas garākais, kas ir paredzēts, ka te sēdēs. Problēmas vienīgi varētu sagādāt tas, ka sēdekļiem un stūrei nevar augstumu regulēt. Vietas tur iekšā ir pieklājīgi daudz. Daļēji tas ir tamdēļ, ka ir ļoti plānas durvis.

Tajās neatradīs logu augstuma regulēšanas pogu. Tās pogas ir novietotas vidus panelī zem multimediju sistēmas. Rokturis ir ļoti plakans. Tomēr durvīs atradīsiet pieklājīgu kabatu, kurā ielikt pudeli un kādus sīkumus, un elkoņa balstu. Es neesmu pieradis, ka labajai rokai ir balsts, tāpēc sākumā nepamanīju, ka šajā mašīnā tāda nav. Lietu trūkums rada pārsteidzoši plašu sajūtu. Protams, gaisa spilveni ir visās vietās, kur tos sagaidām.

Braukšanas režīmu (D, N, R) nosaka ritulis, bet izkāpjot ir jāatceras to, ka jānorauj rokas bremze. Dīvaini redzēt, ka tika lemts par labu modernai braukšanas režīma izvēlnei, bet atstāja roķeni.

Multimediju sistēma, lai gan ar skārienjutīgu paneli, lika man saprast, ka labāk tomēr šoreiz nepiemaksāt un atstāt pogas. Grafikas liks atcerēties, ka sēdi iekš Dacia nevis Renault. Zem tās atradīsies pogas priekš priekšējo sānu stiklu regulācijas, durvju bloķēšanas pogu un avārijas gaismu pogu. Vēl zemāk būs klimata kontrole. Temperatūru neiestatīt, bet var regulēt siltāk un aukstāk, stiprāk un vājāk, kondicionieri ieslēgt/izslēgt. Vienvārdsakot, klasiskā klimatkontrole. Tā strādā ļoti labi. Bija nedaudz lietaina diena un logi pat nedomāja par aizsvīšanu, kas ir tipiski tādās dienās. Pat uz mazāko režīmu man likās, ka pūš nedaudz par stipru. Gribētos vēl 0.5 režīmu.

  Renault atklāj jaunā Megane E-Tech cenas Latvijā

Braukšana

Iespiežot pedāli uzreiz top skaidrs, ka šī mašīna patiks Paulam Timrotam, kurš jau cik ilgi sūdzās, ka elektroauto paātrinās pārāk strauji. Ar šo viņam nebūs nekādu problēmu par pārāk strauju paātrināšanos. Vismaz ne līdz 50 km/h. Varēja just, ka pēc šī sliekšņa motoram ir pieejama lielāka jauda.

Dacia Spring Electric
Dacia Spring Electric

Pagriešanās rādiuss ir pārsteidzoši mazs un nevar īpaši just, ka būtu kādi mazie riteņi uzlikti. Pat braucot pa Sarkandaugavas bruģi neizjutu diskomfortu. Protams, 15 cm klīrenss arī spēlē nozīmīgu lomu.

Ietilpība

Jau uzslavēju vietu priekšā, bet tomēr jāatzīst, ka aizmugurējā rindā ir nedaudz mazāk vietas kā patiktos. Pietiekami, lai izbrauktu tukšu bateriju un nejustos pārāk nekomfortabli, bet ceļi man aiz sevis bija līdz ar sēdekli. Bērns noteikti nosmērēs priekšējo beņķi.

Azimugurējā rinda Dacia Spring Electric un Citroen C-Zero
Azimugurējā rinda Dacia Spring Electric un Citroen C-Zero

Bagāžnieks atbilst sagaidītajiem 300 litriem. Tas ir tiešām pieklājīgs. Pie tam, zem bagāžnieka atradīsiet rezerves riteni. Tur ir vēl vieta, ko izmantot, ja rodas vajadzība. Visvairāk gan pārsteidza skats zem kapota. Tā telpa bija pustukša. Varbūt kādai versijai ir paredzēts priekšējais bagāžnieks, jo ātri varēja atrast caurumus, kur tādu piestiprināt.

Dacia Spring Electric zem kapota
Dacia Spring Electric zem kapota

Kopumā

Šajās 30 minūtēs nobraucu 11 km, kas pēc borta datora apēda 5% no baterijas. No tā var izsecināt, ka ar pilnu uzlādi aktīvi testējot varētu nobraukt vairāk nekā 200 km līdz jāmeklē, kur piesprausties.

  Nissan Micra no 2024. gada būs elektriska

Es gaidu, kad varēšu veikt pilnvērtīgu apskatu par šo mašīnu. Izbraucot šajā 30 minūšu izmēģinājumā tā radīja sajūtas, ka tā būtu modernā Citroen C-Zero versija. Motora un ātrās uzlādes jauda un vieta aizmugurējā rindā gan būtu Citroen pusē, bet pārējos aspektos varētu teikt, ka Dacia Spring Electric ir labāka izvēle.

Šim elektroauto būs arī kravas versija, un kopā ar bāzes modeli Dacia Spring Electric es paredzu lielu piekrišanu starp mazajiem uzņēmumiem. Šis elektroauto neliks vilties, ja saprot, kas šī ir par mašīnu.

Pēcvārds

Tiem, kas meklē tikai cenas ciparu, uzrakstīšu ar vārdiem nevis skaitļiem, ka Dacia Spring Electric maksā sākot no sešpadsmit tūkstošiem un deviņsimt eiro.

Pirmie iespaidi par Dacia Spring Electric 3
Pirmie iespaidi par Dacia Spring Electric 4
4.2 5 balsojumi
Raksta novērtējums