Beidzot kāds Tesla cienīgs konkurents – Polestar 2

0
Polestar 2

Polestar 2

Polestar ir prezentējis Polestar 2, kas maksās zem 40’000 € un būs ar 500 km lielu autonomiju. Arī pārējie aspekti to ļauj pielīdzināt Tesla.

Tesla konkurence šobrīd ir teju neesoša. Tie daži Tesla konkurenti, kas ir tikuši līdz ražošanai masām, cīnās ar vairākiem trūkumiem. Lielākie no tiem būtu efektivitāti un tehnoloģiskā attīstība. Ja pieņemam, ka Jaguar I-Pace ir 2018. gada elektromobilis, tad Tesla Model X ir 2025. gada. Vienīgais Tesla mīnuss, kas ir vērā ņemams, ir servisa neesamība Latvijā, pat ne Baltijā. Tesla pārākumam uguni piemet Model 3 popularitāte pasaulē.

Beidzot starp visiem ražotājiem ir parādījies kāds cienīgs Model 3 pretinieks. Volvo bijušais meitasuzņēmums Polestar prezentēja savu otro elektromobili – Polestar 2. Polestar 1 ir 500 vienību limitēts, ļoti dārgs hibrīds, kas spēj veikt 100 km, braucot tikai ar elektrību.

Polestar 2
Polestar 2

Preses relīzē teikts, ka Polestar 2 cena Vācijā būs 39’900 €, bet izlaiduma versija maksās 59’900 €. Salīdzinot Nissan Leaf cenu Vācijā un Latvijā, var spriest, ka Latvijā tā cena varētu būt aptuveni līdzīga.  Šis elektromobilis tiks ražots Ķīnā un to varēs iegādāties no 2020. gada. Jau nākammēnes tas sāks apceļot pasauli. To vispirms varēs apskatīt Ženēvas Starptautiskajā Motora Izstādē, vēlāk tas dosies ceļojumā pa Eiropu, Ziemeļameriku un Ķīnu. Vispirms to varēs iegādāties Ķīnā, ASV, Kanādā, Beļģijā, Vācijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Zviedrijā un Lielbritānijā.

Ar diviem elektriskajiem motoriem, kas kopā dod 400 Zs un 660 Nm griezes momentu, šis elektromobilis spēj 100 km/h sasniegt 5 sekundēs.

Polestar 2
Polestar 2 interjers

Izklaides sistēmas izstrādāšanā tika iesaistīti Google eksperti, lai veidotu pirmo uz Android Auto bāzētu mašīnas sistēmu, ko citkārt var tikai atsevišķi nopirkt un Tesla vispār nepiedāvā.

Līdzīgi kā visas Polestar automašīnas, to varēs iegūt tikai tiešsaistē. To varēs iegādāties (jau tagad ir iespējams rezervēt) vai iznomāt, sekojot šai saitei.

Salīdzinot ar Tesla Model 3

Tesla Model 3 jau no pašiem pirmsākumiem daudzus autoražotājus satricināja nesagatavotus. Nevienai automašīnai mūsdienās cilvēki nav stāvējuši rindās kā pēc jaunākā iPhone. It īpaši tad, ja to vēl nav pat uzsākts ražot. Līdz šim Model 3 varēja justies vientuļi, jo tieša konkurenta tam nebija.

Polestar 2
Polestar 2

Polestar jau kopš brīža, kad atklāja savus plānus, teica, ka Polestar 2 (P2) tiks taisīts, lai konkurētu ar Model 3 (M3). Abiem elektromobiļiem ir zināmas līdzības. Abu nosaukumi tiek apzīmēti ar ciparu, kas apzīmē secību kādā ražotājs ir ražojis tos. Kā augstāk rakstīts, šis ir zviedru autoražotāja otrais elektromobilis, bet M3 bija trešais Tesla elektromobilis, kas ir 100% viņu taisīts.

Abi šie sedani ir līdzīgos izmēros un abiem ir stikla jumts. Bateriju izmērs, autonomija un cena ir ļoti līdzīgi parametri. M3 šobrīd Eiropā ir pieejams 2 variantos, kas dod 530 līdz 560 km lielu autonomiju (WLTP), un P2 piedāvās 500 km. Lai gan M3 Vācijā maksā no 55’400 €, P2 pirmo gadu maksās 59’900 €.

Abas automašīnas var pielīdzināt sporta modeļiem – M3 Performance piedāvā 450 Zs ar 640 Nm, P2 400 Zs ar 660 Nm.

Polestar 2
Polestar 2

Arī pārdošanas prakse abiem būs līdzīga. Abiem autoražotājiem nav tipisko dīleru un to piedāvātos elektromobiļus var iegādāties tiešsaistē. Vēlāk Polestar plāno atvērt konceptveikalus (luksus) lielveikalos, līdzīgi kā to dara Tesla. Pārdošanas praksē Polestar atšķirsies ar to, ka viņi piedāvās nomas iespēju, kur par fiksētu summu būs pieejams viss, izņemot patērētā elektrība.

Ar 50’000 vienībām gadā Polestar gan krietni atpaliek no Tesla, kas to pašu daudzumu pārdeva mazāk kā 2.5 mēnešos. Pagājušajā gadā, kad Tesla tikai ieskrējās, tika uzražoti 139’782 M3. Tomēr, ja P2 iegūs popularitāti, tad ražošanas apjomi būs jāpalielina. Tieši tā Porsche darīja, kad saprata, ka visas rezervācijas tuvākajos divos gados jau ir aizņemtas.

Lai gan P2 ir vizuāli nedaudz agresīvāks, abi elektromobiļi izrāda vienkāršību un skandināvu atturību. Katram ir sava izpratne par skaistumu, bet nav šaubu, ka abiem modeļiem būs daudz fanu.

Polestar 2
Polestar 2
  • Cena – 39’900 €
  • Iespējamais nobraucamais attālums starp uzlādēm – 500 km (WLTP)
  • Bateriju pakas lielums – 78 kWh
  • Cena/nobraucamais attālums – 79.8 €/km
  • Cena/kWh – 511 €/kWh
  • Nobraucamais attālums/kWh – 6.41 km/kWh (15.6 kWh/100 km)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: