Volkswagen e-Golf apskats (+video)

0

Viegli braukt, izskatīgs un ietilpīgs, bet galvenais elektrisks. 2020. gads ir pēdējais VW e-Golf ražošanas gads. Vai tas ar tikai 200 km autonomiju joprojām ir aktuāls, aplūkosim šajā apskatā.

Volkswagen e-Golf pie e-mobi ātrās uzlādes stacijas

Volkswagen e-Golf pie e-mobi ātrās uzlādes stacijas

Viegli braukt, izskatīgs un ietilpīgs, bet galvenais elektrisks. 2020. gads ir pēdējais VW e-Golf ražošanas gads. Vai tas ar tikai 200 km autonomiju joprojām ir aktuāls, aplūkosim šajā apskatā.

Pirmo reizi mūsdienu elektriskā Golf versija pie klientiem nonāca 2015. gadā. Svaigi pēc #dieselgate skandāla. Tobrīd tas spēja 134 km (EPA) ar vienu uzlādi. Divus gadus vēlāk e-Golf saņēma atjauninājumu. Lielākās izmaiņas skāra bateriju. Ar lielāku bateriju tas spēja nu jau 201 km (EPA) ar vienu uzlādi un kļuva ļoti iekārojams daudzos tirgos.

Elektriskās versijas ir bijušas gandrīz katram Golf modelim, ieskaitot pirmajai paaudzei septiņdesmitajos. Lai gan 1. paaudzes elektriskā Golf versija tā arī palika koncepta veidolā, 2. un 3. paaudzes versijas jau tika ražotas sērijveidā un varēja nobraukt aptuveni 50 kilometrus starp uzlādēm. Starp 4. un 6. paaudzi kaut kas notika un elektriskās versijas netika piedāvātas, bet 7. paaudze, kas tiek aprakstīta šajā apskatā, to atkal piedzīvoja. Tagad jau Golf ir 8. paaudzē, kas šoreiz gan izlaiž elektrisko versiju, jo to aizstās ID.3, ko autoražotājs nostāda vienā attīstības nozīmīguma pakāpē ar Beetle un Golf. Bet, kamēr tas vēl nav noticis, Vācijā un Norvēģijā cilvēki to pērk kā traki.

Elektrisks Golf

No ārpuses un iekšpuses šis Golf atšķiras no citiem Golf tikai ar dažām niansēm. Pat uzlādes ligzda ir paslēpta zem tāda paša vāciņa, kāds slēpj uzpildes caurumu iekšdedzes Golf variācijām. Lielākās atšķirības, protams, slēpjas akcentos un parādītajā informācijā.

Volkswagen e-Golf pie Tesla Model S
Volkswagen e-Golf pie Tesla Model S

Pie Golf emblēmām ir burts “e”, ir pāris zilās līnijas un uz ekrāniem ir pieejama informācija, kas ir īpaši elektriskajām mašīnām, piemēram, rekuperācija un atlikušie % no akumulatoru enerģijas. Arī braukšanas sajūtas ir pielīdzināmas. e-Golf 100 km/h ātrumu uzņem līdzīgi kā dinozauru sulas varianti ar lielāko atšķirību, ka nejūti ātrumus pārslēdzamies, jo elektriskajai versijai tādu nav.

Volkswagen e-Golf Think Blue Trainer
Volkswagen e-Golf Think Blue Trainer

Man patīk Volkswagen elektriskajās mašīnās tas, kā tiek parādīts, cik ekoloģiski brauc ar šo mašīnu, – “Think Blue. Trainer”. Uz šosejas mans rezultāts grozījās ap 60, bet pilsētā virs 90. Ar šo ieslēgtu uzreiz var redzēt, ka galvenais efektivitāti ietekmējošais faktors ir … labā kāja.

Aplikācijā var kontrolēt uzlādes grafikus, salona temperatūru, iestatīt navigāciju un noskaidrot, kur tad atstāji to, kas lieti noder pēc garām pastaigām pa lielveikaliem. Tiem, kam patīk salīdzināt pieredzes, ir arī atsevišķs skats, lai salīdzinātu braucienu informāciju.

Citās elektriskajās mašīnās ir pieredzēts, ka tiek nedaudz upurēts bagāžnieks, lai ietilpinātu vairāk baterijas vai novietotu tur motoru. Šoreiz tas tā nav – bagāžnieks kā bagāžnieks ar dubulto grīdu. Kad ieguvu e-Golf uz testu, bija rudens un devos pie radiem laukos, tāpēc atpakaļceļā bija kārtīgi smagāks aizmugurējais gals.

Volkswagen e-Golf bagāžnieks
Volkswagen e-Golf bagāžnieks

Mani ļoti uzjautrināja LED gaismas, kas, mašīnu ieslēdzot, uztaisa mazu gaismas šovu (skatīt video 6:45). Starp citu, e-Golf bija pirmais Golf ar LED gaismām.

Braukšanas režīmi

Braukšanai ir pieejami 3 režīmi – Normal, Eco un Eco+. Braucot normālajā režīmā, mašīna uzvedās, kā tai jāuzvedas – 100 km/h 9.6 sekundēs, maksimālais ātrums 150 km/h, klimata kontrole strādā. Braucot Eco režīmā, 100 km/h tiek sasniegti 13.5 sekundēs, maksimālais ātrums 130 km/h, klimata kontrole strādā. Braucot Eco+ režīmā, 100 km/h tiek sasniegti nekad, jo maksimālais ātrums ir ierobežots līdz 96 km/h, un klimata kontrole ir izslēgta.

Man vislabāk patika normālais režīms, bet izvēlējos visaugstāko rekuperācijas režīmu. Pieejami ir veseli 5 rekuperācijas režīmi, ieskaitot B režīmu ar visagresīvāko rekuperāciju.

Cena un autonomija

Ņemot vērā, ka šis ir izejošais modelis, Volkswagen ir iedevuši lielu atlaidi šim elektromobilim. Tagad tas maksā 32’960 €. Salīdzinot ar iepriekšējiem ~44’000 €, tā ir diez gan iespaidīga atlaide. Ja ar tādu cenu šis elektromobilis būtu ienācis tirgū pirms 3 gadiem, tad ticu, ka to būtu krietni vairāk uz mūsu ielām.

Volkswagen paši saka, ka “e-Golf nobraucamais attālums, atkarībā no jūsu braukšanas stila, ir līdz 231 km”, kas man liekas ticami, jo tā efektivitāte pilsētā ir pārsteidzoši laba – brīžiem redzēju, ka patēriņš ir 12 kWh/100 km (enerģijas ekvivalents dīzeļdegvielai ir 1.2 l/100 km). Ārpus pilsētas situācija nedaudz mainās, bet autonomija ir pietiekoši liela, lai nemeklētu katru nākamo uzlādes staciju. Ja Timrots nevar aizbraukt uz Liepāju rudenī, tad paši Volkswagen pierādīja, ka var normālā ziemā to izdarīt bez uzlādes pa ceļam.

Negatīvais

Man, godīgi sakot, nepatīk elektriskās automašīnas, kas izskatās kā tipiskās iekšdedzes automašīnas. Nav tak vairs vajadzība pēc tik liela motora pārsega, jo motors ir vairākas reizes mazāks. Var tak darīt, kā VW plāno darīt ar MEB platformu – izstiept attālumu starp riteņiem, panākot vairāk vietas iekšā sēdošajiem.

Volkswagen e-Golf un ID.3 izmēru salīdzinājums
Volkswagen e-Golf un ID.3 izmēru salīdzinājums

Uzlādes ātrums mani nepatīkami pārsteidza. Pēc informācijas, kas atrodami internetā e-Golf ņem pretim 40 kW lielu jaudu, bet es neredzēju augstāk par 35 kW. Nebija ne auksts, ne karsts un akumulatoram vajadzēja būt viegli uzsilušam pēc aptuveni 100 km, bet tikai 35 kW. Mēģināju citu dienu ar aukstu akumulatoru, bet bez izmaiņām.

Ja jau esmu sācis piesieties, tad ir jāpiemin arī tas, kā bagāžnieks tiek aiztaisīts. Man neliekas ērti ceturto daļu rokas iebāzt aiz bagāžnieka durvīm, lai aizsniegtos pēc tur esošā roktura, liekties līdzi tam, to verot ciet, un cerēt, ka neaizķersies kaut kur roka vai plecs nepieskarsies. Ironiski, bet tieši tajā vietā, kur es automātiski sniedzos pēc bagāžnieka roktura, ir ilustrācija, kā aiztaisīt bagāžnieku.

Konkurence

Tuvākā konkurence priekš e-Golf ir Nissan Leaf un Hyundai Ioniq Electric. Ja vēl pirms kāda laika bija grūti rekomendēt VW e-Golf pāri abiem, jo tā cena bija lielāka, bet piedāvāja mazāku autonomiju, tad tagad situācija ir nedaudz mainījusies. Leaf (40 kWh) ir vienā cenu līmenī un piedāvā par 40 km lielāku autonomiju, bet Hyundai Ioniq ir saņēmis atjauninājumu un tagad ir dārgāks, piedāvājot 80 km vairāk ar vienu uzlādi.

Starp šiem trim man personīgi ir grūti izšķirties starp Leaf un e-Golf (skatīt salīdzinājumu zemāk), jo es mašīnas vērtēju ne tikai pēc emblēmas vai komfortablā sēdekļa, kas e-Golf ir tiešām komfortabls, bet arī pēc citiem parametriem, kā piemēram, vēsturisko attieksmi pret e-mobilitāti un skandāliem. Ja no Nissan nāktu kaut ceturtdaļa no tām grandiozajām ziņām, ko VW grupa prezentē, tad, varbūt, šī iekšējā dilemma nemaz neeksistētu. Tomēr šobrīd liekas, ka Nissan guļ uz veciem lauriem, bet VW bliež pilnā sparā uz priekšu, neskatoties atpakaļ. Tiekšu tā, ja tie 40 km ir no svara, tad Leaf ir labāka izvēle, bet, ja nav, tad ir jāskatās daudzi citi parametri, kas katram labāk patīk.

Tomēr, ja ir laiks, lai pagaidītu, tad ieteiktu paciesties gadu līdz parastie cilvēki Latvijā varēs iegūt savās rokās ID.3, kas solās būt visos veidos labāks un pat lētāks. Gan jau līdz tam būs pieejams pilns internets ar tā apskatiem.

Volkswagen e-GolfNissan Leaf
Autonomija231 km (WLTP)270 km (WLTP)
PiedziņaPriekšējāPriekšējā
Sēdvietas55
0-100 km/h9.6 sek7.9 sek
Bagāžnieka ietilpība341 l
(1231 l, nolokot sēdekļus)
435 l
(1176 l)
Aizmugurējie sēdekļi nolokas1:1:12:1
Uzlādes ātrums
(lēnā)
Type 2
max 7.2 kW
(36 km/h)
Type 2
max 3.6 kW
(19 km/h)
Uzlādes ātrums
(ātrā)
CCS
max 40 kW
(220 km/h)
CHAdeMO
max 46 kW
(230 km/h)
Uzlādes porta lokācijaVirs aizmugurējā labējā riteņaPriekšā
Braukšanas komforts*87
Pārredzamība*77
Modernīgums*66
Praktiskums*88
Pirmais iespaids*88
Braukšanas klusums*87

* subjektīvais viedoklis, kas pakļauts garastāvoklim un tēju biezumu daudzumam krūzē, 10 baļļu skalā

Kopsavilkums

Ņemot vērā, ka e-Golf pēdējos mēnešos piedzīvo savu lielāko pieprasījumu, man nebūtu brīnums, ja Volkswagen izdomātu to uzturēt vēl nedaudz ilgāk. Tas jau tiek ražots pēc pirmā termiņa beigām. Nemaz ne slikti priekš elektroauto, kas ir pārdzīvojis savu iekšdedzes līdzinieku (7. paaudzes Golf).

Citi e-Golf īpašnieki šo mašīnu slavē un saprotu kāpēc. Es, protams, varu atrast pie kā piesieties, piemēram, cenas un autonomijas attiecība, bet tā īpašnieki par to neskumst, slavējot citas īpašības.

Latvijā uz 2020. gada 1. aprīli bija reģistrēti 22 e-Golf. Tas nav ne tuvu nav tas populārākais, bet pirmajā desmitniekā ir. Tā ir stabila vērtība un piedāvā komfortu, ko tā konkurenti nepiedāvā. Tādiem cilvēkiem kā es, kas ikdienā pārvietojas automašīnā, kas ir nedaudz komfortablāka par koka soliņu, atšķirība ir ievērojama.

Nav noslēpums, ka man patīk maza izmēra mašīnas, jo es tās uzskatu par daudz praktiskākām ikdienai. Hečbeks vai pilsētas krosovers jau ir manai gaumei tieši uz robežas. Tāpēc no jaunajām mašīnām, kas šobrīd ir pieejamas, man visvairāk patīk e-up!, kura apraksts ir pieejams tavam lasītpriekam.

Par apskatiem runājot, šobrīd notiek video montāžas darbs pie BMW i3, MINI Cooper SE un Nissan eNV200. Kādi ieteikumi nākamajiem apskatiem? Vai tiešām laiks ķerties klāt pie Tesla piedāvājuma?

Vairāk informācijas video apskatā un alternatīvs apskats, lai gan 3 gadus vecs, ir pieejams no Kursors.lv.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: