Cupra Born

Par Eiropas gada auto titulu sacenšas tikai uzlādējami auto

Visi septiņi modeļi, kas tikuši līdz fināla atlases kārtai cīņā par 2022. gada Eiropas gada auto titulu ir pilnībā elektriskie vai spraudņa hibrīda modeļi.

Starp nominantiem, kurus atlasījuši autožurnālisti no visas Eiropas, ir Cupra Born, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, Peugeot 308 un Renault Mégane E-Tech. Konkursa uzvarētājs tiks paziņots 28. februārī.

Tituls, kas tiek piešķirts kopš 1964. gada, parasti ir daļa no ikgadējās Ženēvas Starptautiskās auto izstādes, kas tiek atcelta jau trešo gadu pēc kārtas pandēmijas dēļ. Pagājušā gadā starp finālistiem bija tikai viens elektroauto – Volkswagen ID.3.

Kopš 2021. gada augusta mēneša elektriskās automašīnas (bateriju elektroauto (BEV) un spraudņa hibrīdi (PHEV)) pārsniedza dīzeļdzinēju tirdzniecības apjomus Eiropā. Gadā kopumā katra desmitā automašīna, kas tika pārdota Eiropā, bija elektriskā. Analīzes uzņēmums Jato Dynamics sagaida, ka elektriskās automašīnas 2022. gadā kopsummā pārsniegs dīzeļdzinēju transportlīdzekļu pārdošanas apjomus.

Eiropas 25 valstu jauno automašīnu reģistrācijas pēc enerģijas veida
Eiropas 25 valstu jauno automašīnu reģistrācijas pēc enerģijas veida. Avots: Jato Dynamics

Uzlādēts viedoklis

Lietuvas gada auto – 1. vietā Mercedes-Benz C-Class (iekšdedzes, IeDz), 2. vietā Hyundai Ioniq 5 (elektroauto, EV), 3. vietā Škoda Enyaq iV (EV). Igaunijas gada auto – 1. vietā Hyundai Ioniq 5 (EV), 2. vietā Škoda Enyaq iV (EV), 3. vietā Hyundai i20 (IeDz). Latvijas gada auto – 1. vietā Opel Mokka (IeDz), 2. vietā Renault Arkana (IeDz), 3. vietā Cupra Formentor (IeDz).

  Jaunais Kangoo Van E-TECH Electric

Pasaules gada auto 2021. gadā (2022. gada uzvarētājus noskaidrosim aprīlī) bija VW ID.4 un 2021. gadā Honda e ieguva Pasaules urbānā auto titulu. 2020. gadā Porsche Taycan ieguva Pasaules veiktspējas un luksusa auto titulu un Kia Soul EV ieguva Pasaules urbānā auto titulu. 2019. gadā Jaguar I-Pace paņēma Pasaules gada auto, Pasaules zaļā auto un Pasaules auto dizaina titulus. Pēc 2019. gada Pasaules gada auto nav vairs zaļā auto titula, jo saprata, ka jēga nošķirt ir zudusi. Vienlaicīgi tanī gadā Latvijas gada auto izdomāja iepazīstināt tieši ar šādu nomināciju un tagad gandrīz katram brendam, kas piedalās šajā pasākumā, var būt sava balva.

Par Eiropas gada auto titulu sacenšas tikai uzlādējami auto 1
Par Eiropas gada auto titulu sacenšas tikai uzlādējami auto 2
balsojumi
Raksta novērtējums