e-mobi 2. kārtas ātrās uzlādes stacija Circontrol Rapid 50

Latvijā ir pieejamas par 40 ātrajām uzlādes stacijām vairāk [papildināts]

Nesen zaļā gaisma tika dota valsts pārvaldītajam uzlādes tīkla e-mobi 2. kārtas uzlādes stacijām. Tagad Latvijā ir pieejamas par 40 ātrajām uzlādes stacijām vairāk.

Latvijā par ātrajām uzlādes iespējām nevar īpaši sūdzēties. Kur nu vēl tagad, kad valsts pārvaldē esošajā tīklā (e-mobi) ir pieejamas 112 ātrās uzlādes stacijas, kas ir izvietotas pa visu valsti. To ir vēl vairāk, ja skaitītu arī tās stacijas, kas nav no valsts puses uzstādītas,piemēram Elektrum uzlādes tīkla, un ja skaitītu arī tās, kas nav ātrās, bet ir publiski pieejamas, piemēram, IKEA.

Latvijā pieejamās uzlādes stacijas. Ekrānuzņēmums no https://portal.e-mobi.lv
Latvijā pieejamās uzlādes stacijas. Ekrānuzņēmums no https://portal.e-mobi.lv

Ilgi nedeva zaļo gaismu šīm stacijām. Privātajās sarakstēs noskaidroju, ka būtībā visa aizkave kopš tās bija uzstādītas bija būvvaldēs, kas nesteidzās ar apstiprināšanu.

Apskatam darbībā

Circontrol Raption 50 ir 50 kW stacija, kas piedāvā CCS, CHAdeMO un Type 2 (43 kW) uzlādes iespējas. Vienlaicīgi var izvēlēties tikai 1 uzlādes veidu. Priekšā atradīsiet līdzstrāvas uzlādes kabeļus, bet sānā ir novietots maiņstrāvas kabelis. Tas noteikti nenāks par sliktu, ņemot vērā, ka P. Timrots turpina putroties ar kabeļiem.

Autorizācija bija ļoti ātra. Kā redzams video, es nepabeidzu teikt “Notiek autorizācija”, kad jau autorizācija bija noslēgusies. Līdz ko komunikācija ar automašīnu bija noritējusi veiksmīgi, uz ekrāna varēja redzēt jaunu skatu ar informāciju par uzlādi – cik % uzlādēta ir baterija, cik kWh ir nodotas un cik ilgs laiks ir atlicis līdz uzlādes beigām. Papildus ir iespēja apturēt uzlādi. Ekrāns ar laiku nomainās uz dīkstāves režīmu, bet pieliekot atkārtoti kartiņu, tas uzrāda iepriekš minēto informāciju. Tas varētu radīt nelielu apjukumu, jo iepriekšējās stacijās, pieliekot kartiņu atkārtoti, tika pārtraukta uzlāde.

  Porsche centrā atklāj Latvijā jaudīgāko elektroauto lādētāju

Konkrētā stacija atrodas Brīvības gatvē 255, kur atrodas Neste DUS un Omniva pakomāti. Citas ir atrodamas pa visu valsti. Ne visas šobrīd ir pieejamas, piemēram, Kolkā, bet arī tās drīzumā varēs izmantot. Noslēdzot 3. kārtu nākamgad, e-mobi tīklā būs 139 ātrās uzlādes stacijas.

Uzlādes stacijas 25 km rādiusā no Teikas
Uzlādes stacijas 25 km rādiusā no Teikas

Gala viedoklis

Valsts dara maz ko, lai samazinātu iekšdedzes auto skaitu uz Latvijas ceļiem, bet vismaz ir atrisinājuši vistas un olas jautājumu par elektroauto un uzlādes stacijām. Esot Brīvības ielā 255, 25 km rādiusā uzrādīja 32 uzlādes stacijas, no kurām 2 tobrīd bija aizņemtas.

Prieks, ka to skaits top aizvien kuplāks. Kad tā padomā, EUS skaits varētu diez gan strauji pārsniegt DUS skaitu. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka tos var ātri un salīdzinoši lēti un ērti uzstādīt pie lielveikaliem. Saka, ka uz katriem 10 elektroauto vajag 1 publisko uzlādes staciju (nejaukt ar lokāciju). Ja šobrīd Latvijā ir nedaudz virs 1’000 elektroauto, tad šobrīd vajag 100 uzlādes stacijas. Mums ir vairāk. Mulsina gan, ka vairums ir līdzstrāvas jeb ātrās uzlādes stacijas, bet ar laiku situācijai vajadzētu mainīties.

  Eksperti: Sabiedrība stimulē e-mobilitātes attīstību, valstīm jāspēj tikt līdzi

Diez’, nākamgad tiks mainīts 1’000 km maršruts?

Preses relīze

Šajās dienās Latvijas elektroautomobiļu ātrās uzlādes tīklu “e-mobi” papildinās vēl 40 jaunas stacijas. Turpinot sistēmas attīstību, 12. novembrī darbu sāk 21 jauna stacija, bet līdz mēneša beigām tiks atklāti pārējie 19 uzlādes punkti. Tādējādi būs nodrošināta ērta elektromobiļu pārvietošanās visā Latvijas teritorijā – e-spēkratus varēs “uztankot” 112 “e-mobi” tīkla stacijās.

Jaunatvērtās stacijas ir izvietotas reģionālo ceļu tīklā un apdzīvotās vietās. Līdz šim visnoslogotākās bijušas Rīgas un Pierīgas uzlādes stacijas, tādēļ galvaspilsētā un tās apkārtnē līdz novembra beigām būs vēl 12 uzlādes punkti. Papildus jaunas stacijas tiks atklātas arī lielajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Jelgavā un Daugavpilī. Šī vasara pierādīja to, ka cilvēki aizvien biežāk kā ceļojuma transportu izmanto elektroauto. Par ko liecina būtisks uzlāžu skaita pieaugums “e-mobi” tīkla stacijās. Lai ceļojot ar elektromobiļiem būtu iespējams nokļūt tālākajos Latvijas punktos, vēl no šī rudens klientiem būs iespēja uzlādes veikt Rūjienā, Kolkā, Pāvilostā, Aucē un Subatē.

Valsts nozīmes ātrās uzlādes tīkls tapis Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” otrās kārtas ietvaros. Finansējuma saņēmējs ir Satiksmes ministrija un projekta īstenotājs ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).  

Informācija par uzlādes stacijām atrodama: http://portal.e-mobi.lv/lv/sakumlapa/.

“Izvēloties staciju vietas, ir padomāts arī par to, ko klientiem darīt 15-20 minūtes, kamēr notiek e-auto uzlāde. “e-mobi” uzlādes punkti atrodas vietās ar skaistiem skatiem uz jūru, to apkārtnē ir kultūrvēsturiski pieminekļi, muižas, baznīcas un pastaigu takas. Bet, ja šoferim nākas veikt auto uzlādi nogurušam, īpaši naktī, kad līdz mājām palicis vairs tikai nepilnu stundu garš ceļš, aicinām praktizēt “spēka snaudu”. 20 minūtes salds miegs un uzlādēts auto ir garants drošam mājupceļam,” stāsta CSDD Elektromobilitātes sistēmas attīstības daļas vadītājs Pauls Beinarovičs.

Darbs pie elektromobiļu uzlādes staciju tīkla tiks turpināts, un līdz 2021.gada beigām kopumā paredzēts uzstādīt līdz 139 ātrās uzlādes stacijām.

Klientu atbalstam darbojas informatīvie diennakts tālruņi: 1859 vai 22001859, var rakstīt e-pastu: info@e-mobi.lv.

Latvijā ir pieejamas par 40 ātrajām uzlādes stacijām vairāk [papildināts] 5
5 1 balsojums
Raksta novērtējums