Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Elektriskais prāmis Ellen no Leclance

Pasaulē lielākais elektriskais prāmis veicis pirmo reisu

2019. gada 20. augusts

Prāmis ir aprīkots ar 4.3 MWh lielu bateriju paku un šķērsoja ūdeņus starp Sobiju un Finšavu Dānijā. Tas ir spējīgs pārvadāt 30 transportlīdzekļus un 200 pasažierus.

Pirms dažām dienām pilnīgi elektriskais prāmis “Ellen” šķērsoja ūdeņus starp Sobiju (Soby) un Finšavu (Fynshav) ostām, kas atrodas Aero (Ærø) un Als salās Dānijas dienvidos.

Kuģi darbina akumulatora sistēma ar jaudu 4.3 megavatstundas, ko piegādāja Šveices enerģijas uzglabāšanas uzņēmums Leclanche, un tas spēj pārvadāt 200 pasažierus un 30 transportlīdzekļus.

Paziņojumā Leclanche sacīja, ka elektroprāmis “Ellen”, kuru tas raksturoja kā pasaulē lielāko pilnībā elektrisko prāmi, ir paredzēts sākt darbu tuvāko nedēļu laikā. Leclanche izpilddirektore Anila Srivastava raksturoja kuģi kā “jauna laikmeta priekšteci komerciālajā jūras nozarē”.

Viņš piebilda, ka viena gada laikā šis prāmis, salīdzinot ar dīzeļa līdzinieku, neizlaidīs 2000 tonnu oglekļa dioksīda, 2,5 tonnu cieto daļiņu un 1,4 tonnu sēra dioksīda lielus izmešus. “Ellen” starp uzlādēm spēj nobraukt līdz 22 jūras jūdzēm (aptuveni 40.7 km).

Elektrisko prāmju attīstība ir svarīga un Starptautiskā jūrniecības organizācija (SJO) gatavojas ieviest jaunus noteikumus attiecībā uz sēra oksīda emisijām, lai novērstu piesārņojumu nozarē. 2020. gada janvārī SJO aizliegs kuģus, kas izmanto degvielu, kuras sēra saturs pārsniedz 0,5%, salīdzinot ar pašreizējo 3,5% līmeni.

Šis projekts pierāda, ka jau šodien fosilā kurināmā piedziņu mēs varam aizstāt ar tīru enerģiju un tādējādi dot ieguldījumu cīņā pret globālo sasilšanu un piesārņojumu mūsu kopējai labklājībai.

Leclanche izpilddirektore Anila Srivastava

Lai gan šobrīd galvenā uzmanība elektrifikācijai ir veltīta vieglajām automašīnām, lielie transportlīdzekļi – kuģi, lidmašīnas, smagie kravu pārvadātāji – tagad ir nonākuši tanī attīstības stadijā, kurā elektroauto bija 2012. gadā. Kuģu scenārijs ir īpašāks par automašīnu ar to, ka tad, kad to dzinējs/motors ir beidzis dzīves laiku, nomaina tikai motoru/dzinēju pret jaunu nevis noraksta visu kuģi. Tādēļ jau drīzumā būs aizvien vairāk ziņojumu par to, ka reiz ar dīzeļdzinēju aprīkots kuģis tagad pārvietosies bez izmešiem, izmantojot elektriskās baterijas, ūdeņradi vai kādu citu risinājumu.

Avots: Leclanche

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Pasaulē lielākais elektriskais prāmis veicis pirmo reisu 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 KOMENTĀRS
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: