#2 Uzlādēts podraide – ziņas no pagājušajiem 2 mēnešiem

0

Gaisā ir otrā Uzlādēts podraide! Atvainošanās, pielāgošanās klimata pārmaiņām, gada auto, vēja parki un daudz kas cits tiek izrunāts šajā raidījumā.

Uzlādēts podraide

Uzlādēts podraide

Gaisā ir otrā Uzlādēts podraide! Atvainošanās, pielāgošanās klimata pārmaiņām, gada auto, vēja parki un daudz kas cits tiek izrunāts šajā raidījumā.

Lai arī kurā vietā klausies, Tava elektroniskā ierīce pārveido informāciju, kas glabājas serverī sazin kurā pasaules malā, no elektroniem par saprotamu veidolu mūsu smadzenēm.

Šoreiz sākšu ar atvainošanos. Man likās, ka es esmu izdzēsis divas intervijas, kuras ierakstīju pēc festivāla Lampa ar Ilzi Prūsi (VARAM) un Paulu Beinaroviču (CSDD). Pēc podraides publicēšanas, atklāju, ka man šie audio faili joprojām ir. Līdz ko atradīšu laiku, lai tos rediģētu, varēsiet noklausīties.

Latvijas plāns, lai pielāgotos klimata pārmaiņām

VARAM ir izstrādājusi Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām plānu laika posmam līdz 2030. gadam, ko apstiprināja Ministru kabinets. Tas paredz ieviest vairāk nekā 80 pasākumu, lai palīdzētu Latvijas iedzīvotājiem un tautsaimniecībai labāk pielāgoties klimata pārmaiņām un tādējādi mazinātu klimata pārmaiņu radītos zaudējumus.

Latvijas Gada auto šogad bez eko auto

Ir noskaidroti pirmie 15 “Latvijas Gada auto 2020” pretendenti. Starp tiem nav neviena elektroauto vai pat hibrīda.

Vēja parkiem Latvijā dota zaļā gaisma

Vides pārraudzības valsts birojs ir izdevis atzinumu par vēja parku “Dobele” un “Pienava” būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Ļauts izbūvēt 35 no plānotajām 51 vēja turbīnām.

Tesla tuvojas Latvijai

Pirms pāris dienām atvērtais Tesla servisa centrs Polijā tagad ir tuvākais Latvijai. Vienlaicīgi ir precizēts viena Latvijā paredzētā Supercharger datums.

Omniva turpina testēt pieejamos elektroauto

Omniva gatavojas līdz 2025.gadam pilnībā aizstāt esošo dīzeļa dzinēja autoparku ar elektroauto. Tādēļ pērnā gada nogalē piegādēm Rīgas centrā tika uzsākti pirmie elektroauto testi ar Nissan E-NV200 un šobrīd tiek izmēģināts elektrisko kravas mikroautobuss – VW eCrafter.

Latvijas uzņēmumi ir pozitīvi noskaņoti par elektriskā komerctransporta izmantošanu

36% Latvijas uzņēmumu pārstāvji atzīst, ka apsver elektroauto iegādi nākotnē, turklāt 12% elektroauto jau izmanto, liecina “Volkswagen komerctransporta” veiktā Latvijas uzņēmēju aptauja. Savukārt 68% respondentu zina biznesa vidē vismaz vienu uzņēmumu, kurā elektroauto jau tiek izmantots.

Elektromobiļu salidojums Latvijā Bānīša svētkos

Ikgadējais, ceturtais, elektromobiļu lietotāju Salidojums Latvijā Bānīša svētkos notiks 2019.gada 7.septembrī. Salidojums, tradicionāli, notiks Stāmerienā (pie Gulbenes), Bānīša svētku norises vietā. Dalība – bez maksas.

Elektrum uzlādes stacijas

No 21. augustu Elektrum aplikācijā parādījās jauna sadaļa Elektroauto uzlāde. Uzlādēts bija dota iespēja iepazīties ar šo pakalpojumu nedēļu ātrāk.

Uzlādes staciju skaits strauji panāk DUS skaitu

Pirms desmit gadiem nebija nevienas ātrās uzlādes stacijas pasaulē. Latvijā uzlādes stacijas aug kā sēnes pēc lietus, bet Lielbritānijā uzlādes staciju skaits ir pārsniedzis degvielas uzpildes staciju skaitu.

Lietuva sāk izkarot dīzeļdzinējus

Valsts plānā, lai mazinātu piesārņojumu, ir punkts, kurš nosaka 1’000 € atlīdzību, ja tiek pirkta mazāk piesārņojoša automašīna. Šī naudas summa neattiecas uz dīzeļdzinēju variantiem.

Viļņā uzstādīs 5 bezmaksas ātrās uzlādes stacijas

Īstenojot ilgtspējīga pilsētu mobilitātes plānu, veicinot tīro transportlīdzekļu popularizēšanu un samazinot gaisa piesārņojumu pilsētā, tiek plānots, ka Viļņā pie automaģistrālēm tiks izvietotas 5 publiskās elektrisko transportlīdzekļu ātrās uzlādes stacijas.

Lietuvā tiks uzstādītas 100 elektroauto uzlādes stacijas

Izlīguma līguma ietvaros starp Enerģētikas Ministriju un Vācijas uzņēmumu Danpower uzņēmums nodrošinās 100 bezmaksas elektrisko transportlīdzekļu uzlādes stacijas. Par šo staciju uzstādīšanu rūpēsies Satiksmes Ministrija.

Panevēžā uzstādīs 3 bezmaksas ātrās uzlādes stacijas

Panevēžas pilsētas pašvaldība nodrošinās plašāku uzlādes infrastruktūras iespēju iedzīvotājiem ar elektriskajām automašīnām. Šobrīd pilsētā nav nevienas ātrās uzlādes stacijas.

Igaunijā atjaunos atbalstu elektroauto iegādei

Igaunijas Vides Ministrija gatavo valsts atbalsta veidu, kas paredz 5’000 € lielu atbalstu elektroauto iegādei. Subsīdija būs pieejama gan privātpersonām, gan juridiskajām personām.

Uzlādēts.lv 1 gads!

Ir pagājis viens gads, kopš uzlādēts.lv mājaslapa tika palaista. Tik daudz kas ir noticis un vēl tik daudz ir priekšā. Atskatīsimies uz paveikto un nākotnes plāniem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: