#3 Uzlādēts podraide: 12000 € elektroauto | Panika par valsts plāniem | Tesla pret Porsche | Volvo XC40 | Mazda MX-30

0

Interneta dzīlēs ir pieejama jau trešā Uzlādēts ziņu podraide. Šoreiz runāju par jauniem elektroauto no Renault, Volvo, Mazda un daudz ko citu.

Podraide, podkāsts

Podraide, podkāsts

Interneta dzīlēs ir pieejama jau trešā Uzlādēts ziņu podraide. Šoreiz runāju par jauniem elektroauto no Renault, Volvo, Mazda un daudz ko citu.

Šis ir pirmais raidījums, kas ir tapis pēc pievienošanās Delfi podkāstu sadaļai. Tagad manu balsi var klausīties ne tikai klasiskajās podkāstu platformās, kā Spotify, Google podcast vai Apple podcast, bet arī Delfi.

2019. gada 3. ceturkšņa statistika. Vēl labāks kā iepriekšējais

Šajā ceturksnī elektroauto skaits ir audzis par 15%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Tas ir straujākais kāpums kopš statistikas publicēšanas un ir pamats domāt, ka nākotnē elektroauto būs daudz vairāk.

Elektriskais rallijkross tika prezentēts Rīgā

Citējot, latviešu rallijkrosa pilotu Jāni Baumani: “Pagaidām atsevišķi, lai neapkaunotu benzīna dzinējus. Tā mašīna tiešām ir ātra. Viens vārds – kosmoss. Nav jaudas zuduma vispār. Nezaudē laiku, pārslēdzot ātrumu. Ir kā automātā – gāze un bremze. Visu laiku abas rokas ir uz stūres. Var braukt perfekti kā pirmajā formulā.”

No nākamā gada varam sagaidīt ievērojamu elektroauto skaita izrāvienu

No 2020. gada stājas spēkā jauni CO2 emisiju standarti Eiropas Savienībā. Lai tos sasniegtu, ar hibrīdiem vai maza izmēra dīzeļdzinējiem nepietiks.

Volvo strauji elektrificēs piedāvājumu. Sāk ar XC40

Topošajiem Volvo klientiem būs jāatbild uz vienu būtisku jautājumu: vai jaunais Volvo būs ar vadu vai bez tā? Volvo Cars prezentēja XC40 Recharge, kas ir uzņēmuma pirmais elektroauto, bet ar to zviedri neapstāsies.

Mazda izlien no dūmiem – MX-30

Automobiļu izstādē Tokyo Motor Show prezentēts Mazda pirmais elektromobilis MX-30. Savā simtgadē autoražotājs piedāvās sev ko jaunu, bet pazīstamā formātā.

Tesla pret Porsche. Iekšdedzes dzinēja sakāve

Nirburgringas trases rezultātu sacensība starp diviem autoražotājiem, kas sacenšas ar elektroauto, ir piesaistījusi plašu sabiedrības uzmanību. Kurš uzvarēs? Silīcija ielejas drosme vai Vācijas pieredze?

BMW i3 nebūs pēcteča, bet tas tiks atjaunots

Šis elektroauto jau ir kļuvis par BMW ikonu un ar katru gadu to pērk aizvien vairāk. Kurš vēl bembis to ir iespējis 6 gados?

Klasikām jauna dzīve no Volkswagen

Saprotot elektrifikācijas nozīmīgumu, Volkswagen piedāvās pārveidot klasiskās vabolītes, busiņus un Porsche 356 par elektroauto, iedvešot šiem transportlīdzekļiem jaunu dzīvību un sagatavojot tos nākotnei.

Jauna ēra DUS un ātrās ēdināšanas restorāniem

Tādos restorānos kā McDonalds un Hesburger cilvēkiem nav tendence ilgstoši uzkavēties. Līdz 30 minūtēm ir optimāli. Šis laika posms ļoti labi saskan ar to, cik ilgi ir jālādē elektroauto.

Francijā būs elektriskie ūdens takši

Francijā 2020. gada pavasarī plānots uzsākt jaunu un ekonomisku SeaBubble ūdens taksometru lietošanu, kas būtu izdevīgi sastrēgumu laikos. Elektriskā taksometrā ir sešas sēdvietas. Ja projekts saņems valdības apstiprinājumu, to varēs izsaukt ar aplikācijas palīdzību tāpat kā parastos taksometrus. Kad taksometrs uzņem ātrumu, tā korpuss paceļas apmēram pusmetra augstumā virs Sēnas upes ūdens.

Bankas apšauba naftas spēju būt konkurētspējīgai

BNP Paribas pētījums liecina, ka ekonomiskie faktori vien noteiks to, ka transporta sektors turpmāk attīstīsies ap elektriskajiem transportlīdzekļiem, bet komunālo pakalpojumu nozare – ap atjaunīgajiem energoresursiem.

Ionity sāk uzņemt apgriezienus Baltijas valstīs

Lietuvas satiksmes inženieru uzņēmums Gatas ir noslēdzis līgumu ar IONITY par ātrās uzlādes (350 kW) tīkla izveidi Baltijas valstīs. Līdz 2020. gada beigām uz galvenajiem starptautiskā tranzīta maršrutiem Circle K uzpildes stacijās izbūvēs sešas uzlādes, Lietuvā – trīs un vēl trīs Latvijā un Igaunijā. 

Elektrum uzlādes vietās uzlādētas 6 MWh elektroenerģijas

Kopš 29. augusta, kad darbu sāka Elektrum elektrotransporta uzlādes vietas, tajās ir uzlādētas 6 MWh elektroenerģijas. Pārsvars lietotāju izmanto ātrās uzlādes iespēju.

Elektroauto vārdnīca

Mēs esam apraduši un sabiedrībā mums jau ir noteikti nosaukumi procesiem un agregātiem, kas saistīti ar automašīnām un to uzpildi. Elektroauto ir kaut kas jauns un tas nāk ar savu terminoloģiju.

Uzlādes pakalpojuma sniedzēja ieņēmumi aug ar katru ceturksni

Uzlādes pakalpojuma sniedzējs Fastned, kas veido Eiropas ātrās uzlādes staciju tīklu, 2019. gada 3. ceturksnī turpināja spēcīgu izaugsmes ceļu. Ieņēmumi gandrīz trīskāršojās, salīdzinot ar to pašu ceturksni pērn.

Necelsim paniku par valsts plāniem

Daži no Latvijas medijiem nesen publicēja trauksmainus rakstus par to, ka drīzumā būs “paralizējoši auto nodokļi” un lietoti auto būs jaunu Porsche cenās. Tie ir tikai klikšķu raksti.

Noslēgumā

Paldies, jaunam Patreon atbalstītājam – Georgam Vahtanovam! Tiešām novērtēju! Lai gan es turpinātu darīt to pašu, ko jau tagad daru arī bez šī atbalsta, ir patīkami tikt novērtētam. Kaut vai par 1 €.

Iepriekšējās 6 epizodes, no kurām 3 ir intervijas, vari atrast savas izvēlētās platformas arhīvā. Līdz nākamajai reizei!

Atceries, ka nav tādu pašlādējošu hibrīdu, un neaizmirsti par dīzelgeitu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: