Latvijas 2022. gada elektroauto

0

Jau ceturto gadu pēc kārtas Uzlādēts.lv nominē Latvijas gada elektroauto. Starp lasītāju favorītiem sīva cīņa par titulu ir starp KIA EV6, Mercedes-Benz EQS un Volkswagen ID.Buzz.

elektroauto, mākslīgais mākslinieks, AI, episki

elektroauto, mākslīgais mākslinieks, AI, episki

Jau ceturto gadu pēc kārtas Uzlādēts.lv nominē Latvijas gada elektroauto. Starp lasītāju favorītiem sīva cīņa par titulu ir starp KIA EV6, Mercedes-Benz EQS un Volkswagen ID.Buzz.

Pirms ķeramies pie galvenā titula ieguvēja noskaidrošanas ir svarīgi atskatīties uz nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mērogā, kas attiecas uz elektroautomašīnām. Šī niša, par spīti visiem globālajiem notikumiem, Latvijā ir turpinājusi eksponenciālu izaugsmi.

Liekas, ka pēdējie 3 gadi autonozarē ir bijuši no vienas krīzes uz nākamo. Kovid, pusvadītāji, karš Ukrainā un līdz ar to energoresursu un ekonomiskā krīze ir viena otru nomainījušas, nedodot atelpu autoražotājiem. Lai gan visa gada statistika vēl nav pieejama, ir skaidrs, ka šis ir bijis kārtējais gads, kad elektroauto popularitāte ir augusi strauji. Pirms diviem gadiem elektroauto pirmo reizi Latvijā kādā no ceturksņiem pārsniedza 1% īpatsvaru no kopējām jaunajām reģistrācijām, bet pie veiksmīgas apstākļu sakritības tie jau šogad var sasniegt pat 10% īpatsvaru. Pēc visa spriežot, izaugsme ir tik strauja, ka, noslēdzot šo gadu, elektroauto skaits būs atkal teju dubultojies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Lielākie notikumi elektroauto jomā šajā gadā:

Populārākais elektroauto

Latvijā vispopulārākais elektroauto joprojām ir BMW i3, kas turpināja savu popularitātes audzēšanu un oktobra sākumā bija ar 560 reģistrētām vienībām. Gada laikā to skaits Latvijā ir palielinājies par 126 vienībām. Tomēr gada populārākais EV pēc reģistrācijām ir Nissan Leaf ar 192 reģistrētām jaunām vienībām. Tam seko Tesla Model 3Škoda Enyaq iV, un Audi e-tron, kas šajā posmā pieaudzējuši savu skaitu par attiecīgi 156, 83 un 81 vienībām.

2022.g. 1. oktobrī Latvijas populārākie elektroauto pēc kumulatīvā reģistrāciju skaita bija:

 1. BMW i3 – 560 reģistrācijas
 2. Nissan Leaf – 420 reģistrācijas
 3. Tesla Model 3 – 265 reģistrācijas
 4. VW e-up! – 184 reģistrācijas
 5. Škoda Enyaq iV – 153 reģistrācijas

2022.g. elektroauto

Pirms lēmuma pieņemšanas par to, kurš būs Latvijas gada elektroauto, Uzlādēts.lv sekotājiem bija tā iespēja izteikt savu viedokli, aizpildot aptauju. Par šo titulu ļoti sīvi cīnījās 3 elektroauto – KIA EV6, Mercedes-Benz EQS un Volkswagen ID.Buzz.

Starp teju 200 balsojumiem 3. vietu ieguva Mercedes-Benz EQS, kas ieguva 1. vietu starp tiem balsotājiem, kuriem nav EV. Starp 2. un 1. vietu starpā bija vien 5 balsojumi. 2. vietu Uzlādēts.lv sekotāji ir atvēlējuši Volkswagen ID.Buzz, kas ieguva 1. vietu starp balsotājiem, kuriem ir EV. KIA EV6 ir ieguvis Uzlādēts.lv sekotāju 1. vietu nopelnot kopumā teju 15% balsu!

Kurš EV tad būs tas, ko Uzlādēts.lv nosauks par Latvijas 2022. gada elektroauto? Vai sekotāju iecienīto KIA EV6? Vai elektrisko poniju Ford Mustang Mach-E? Vai varbūt kādu no ķīniešiem? Vai tomēr kādu citu?

Starp tiem, kas tika izskatīti par šī gada elektroauto bija sekojošie:

 • Cupra Born, jo panāca pozitīvu ietekmi sabiedrībā. Daudz tika dzirdēts, ka tas ir viens no skaistākajiem EV.
 • Dacia Spring, jo tas ir pirmais EV, kas cenu kategorijā zem 20’000 eiro (nu jau vairs tikai ar valsts atbalstu).
 • Ford Mustang Mach-E, jo tas ir Mustang, kas ir elektrisks, kam ir lietojama aizmugurējā rinda, kam ir normāls bagāžnieks, kas ir Mustang.
 • KIA EV6, jo tas ir viscaur labs elektroauto, efektīvs par spīti krosovera formai un spēj dalīties ar savu elektrību.
 • Nissan Ariya, jo tas pierāda, ka Nissan nav nekāds vakarējais. Laiks rādīs, bet, ja ražošanā nebūs aizķeršanās, tas var dot nepieciešamo otro elpu šim Japānas autoražotājam, kuram arsenālā ir Leaf.
 • Renault Megane E-Tech, jo tā ir automašīna, kas vienkārši iepatīkas jau ar pirmo acu uzmetienu.
 • Volkswagen ID.Buzz, jo tas ir modernais hipiju vāģis.
 • Volvo XC40, jo jaudas tam ir atliektiem galiem, bet maksā ievērojami mazāk par konkurentiem ar līdzīgu jaudu.
Uzlādēts gada elektroauto 2022
Uzlādēts gada elektroauto 2022

Uzlādēts.lv Latvijas 2022. gada elektroauto ir Cupra Born! Šo titulu šis elektroauto iegūst pateicoties tam, ka tas ir licis daudziem tā nopietni apsvērt elektroauto. Ir daudzi faktori, kuri tika ņemti vērā, bet Born izcēlās ar savu pozitīvo ietekmi uz pelēko masu, kas ir viens no galvenajiem faktoriem, kurus ņemam vērā šī titula piešķiršanā.

2023.g. elektroauto

Nākamais gads solās būt kārtējais interesantais gads. Jau atkal notiks hokeja čempionāts, kas var ievest pāris jaunus organizatoru (Škoda) EV. Redzēs kā veiksies ar subsīdiju apguvi jauniem un lietotiem elektroauto. Jādomā, ka beidzot autoindustrija sāks atkopties no daudzajām piegādes ķibelēm. Būs daudz jaunu EV tirgū un pat latviešiem tik ļoti tīkamais universālis.

Uzlādēts.lv avoti ziņo, ka jaunajā gadā būs jauni koplietošanas un taksometru EV Latvijā un jau esošie papildinās savu klāstu. Būs interesanti arī vērot, kā izmainīsies Latvijas EV Top 15 – cik ilgi BMW i3 noturēs savu troni? Nissan Leaf pamatīgi pievilka šogad, bet arī citi nesnauž. Varbūt topā ielauzīsies Eiropas rudens populārākā automašīna – Tesla Model Y?

Gada auto Baltijā

iAuto par gada auto ir nosaukuši kārtējo reizi automašīnu, kas piedzīvojusi tā saucamo facelift – Škoda Fabia. Par viņu gada elektroauto ir kļuvis Renault Megane E-Tech electric, bet eko auto – Škoda Fabia. Paši uz skatuves kaut ko stostījās par eko auto nomināciju, ka ar eko ir domāta ekonomija nevis ekoloģija… Pie viena sprauslāja arī par ES lēmumu aizliegt tirgot iekšdedzes dzinēju automašīnas no 2035.g.

Par Igaunijas gada auto titulu vēl cīnās 3 EV – KIA EV6, Mercedes-Benz EQE un Renault Megane E-Tech electric. Lietuvā par gada auto ir titulēts Citroen C5X, bet par gada elektroauto kļuva Renault Megane E-Tech electric.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: